Нардепи й молочні підприємства просять передбачити у держбюджеті на 2024 рік кошти на підтримку молочного скотарства
Україні треба зупинити тенденцію до зниження виробництва молока, для цього сфері необхідні кошти на підтримку скотарства з державного бюджету. Про це йдеться у зверненні, яке надіслали президенту, прем'єр-міністру і голові парламенту народні депутати та Спілка молочних підприємств України, пише видання Telegraf.
"Для переробної галузі важливо, щоб виробники почали збільшувати виробництво молока. Якщо у держбюджеті-2024 на підтримку виробників молока будуть передбачені кошти, вони стануть інвестиціями у розвиток ферм і повернуться державі у вигляді податків і робочих місць. Тобто це вигідно і державі, і виробникам у ці страшні часи війни, коли ми всі працюємо над тим, щоб відбити ворога та відновити економіку країни", – розповів виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур.
За інформацією спілки, ситуація з молочним скотарством в Україні наразі вже може загрожувати продовольчій безпеці за цими позиціями. Кількість корів в Україні на початок наступного року, за прогнозами, становитиме лише 55% від показника 2015 року, а виробництво молока – 56% порівняно з 2015-м. Відносно стабільно виробляють молоко на сільськогосподарських підприємствах, але ці обсяги не можуть компенсувати зниження виробництва в населення, зауважили у профільній організації. Спілка молочних підприємств підкреслює, що через це зростають ціни на сировину, і Україна втрачає цінову перевагу порівняно з країнами ЄС і зокрема Польщі.
Ініціатори звернення, народні депутати України та співголови міжфракційного депутатського об'єднання "За розвиток молочної галузі України" Андрій Богданець і Сергій Бунін пропонуватимуть аргументацію держпідтримки в парламенті та уряді.
"Мета нашого об'єднання – зробити все можливе, щоб українські виробники молока та його переробники були єдиною командою, яка перемагатиме конкурентів на внутрішньому та зовнішньому ринках. Зроблю все можливе для цього", – сказав Бунін.
Богданець додав, що вже працює робоча група, яка формує держбюджет на 2024 рік.
"Моя позиція незмінна – нам потрібно нарощувати перероблення агросировини та розвивати тваринницьку галузь. Навіщо це потрібно? Щоб переробники сформували вищу додану вартість для нашої економіки. Щоб ті самі виробники зерна, які стикнулися з проблемами експорту продукції в ЄС та мають величезні логістичні проблеми через обстріли портів, могли переробляти збіжжя в Україні й перетворювати його на продукцію більшої вартості", – заявив парламентар.
Політик зауважив, що держава отримає вдвічі-втричі більше коштів, якщо виділить дотації виробникам молока та переробникам, також у такий спосіб можна прибрати зайві обсяги зерна із зовнішніх ринків і посприяти зменшенню напруження із сусідніми країнами ЄС щодо цього питання.