"Наш край": Замість розвитку власної промисловості уряд нарощує імпорт та заохочує трудову міграцію

Олександр Мазурчак: $15 млрд надходжень від працівників могли б перетворитися на додаткові $7080 млрд ВВП, якби українські громадяни працювали не за кордоном, а в Україні
Фото: nashkray.org
Уряд України замість стимулювати український експорт, імпортозаміщення та розвивати власну промисловість, реалізує великі інфраструктурні проєкти, якими стимулює імпорт будматеріалів, техніки та робочої сили. З такою заявою виступив співголова політичної партії "Наш край" Олександр Мазурчак, пише сайт партії.

"За даними Держкомстату, промислове виробництво у 2021 році збільшилося на 1,1%. Та попри, на перший погляд, позитивну динаміку, приводів радіти немає. По-перше, обсяги промислового виробництва у 2021 році досягли рівня 2016 року та мінус 18% до 2013 року. По-друге, навіть це мізерне зростання має нестійку тенденцію: у другому півріччі минулого року три місяці спостерігалося зростання, а три місяці – падіння", – розповів політик.

Він вважає, що те, як діє влада у галузі промисловості, не дає сподівань на її розвиток.

"Замість того, щоб зосередитися на імпортозаміщенні, стимулюванні експорту, розвитку індустріальних парків тощо, уряд закочує гроші в асфальт у рамках "Великого будівництва". Ці великі державні проєкти дають мінімальну користь економіці, оскільки в них задіяні у великих обсягах імпортні будматеріали, зокрема бітум, імпортна техніка, іноземні робітники", – заявив Мазурчак.

Політик додав, що через цю ситуацію зростає трудова міграція, і вона триватиме й далі на тлі зупинення та закриття промислових підприємств через високі ціни на енергоносії.

"За даними Нацбанку, у 2021 році від українських працівників до України надійшло $15 млрд. Це абсолютний рекорд за всю історію незалежної України. Однак додана вартість у цьому випадку створюється поза українською економікою, і ті $15 млрд надходжень від працівників могли б перетворитися на додаткові $70–80 млрд ВВП, якби українські громадяни працювали не за кордоном, а в Україні", – сказав співголова партії.

У "Нашому краї" закликали Кабмін зупинити згортання промислового виробництва в Україні, для цього у політичній силі пропонують: "розробити та затвердити конкретний перелік заходів щодо реалізації економічної політики, спрямованої на імпортозаміщення, стимулювання експорту, розвиток індустріальних парків, широке застосування локалізації; сприяти забезпеченню українських підприємств енергоносіями за адекватними цінами, наприклад, через дотації, пільгові кредити, як це практикується в інших країнах (Болгарія, Чехія, Італія, Португалія)".

Контекст:

У Міністерстві соціальної політики України повідомляли 2019 року, що за кордоном на постійній основі працює понад 3,2 млн осіб. Частина українських заробітчан втратила роботу через пандемію коронавірусу та припинення авіасполучення з Україною.

Лише у Польщі працює майже 1,5 млн українців, їхня кількість протягом останніх семи років зросла вдвічі-втричі, розповів 20 липня 2021 року тодішній посол України в Польщі Андрій Дещиця. Приблизно 600 тис. українців офіційно сплачують податки до Фонду соціального страхування, решта працюють за трудовими договорами і податків не сплачують.