Нацбанк сподівається отримати приблизно $2 млрд від МВФ у 2018 році
Дострокове припинення програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом може загрожувати погіршенням умов доступу країни на міжнародні фінансові ринки, заявили у Нацбанку.
Національний банк України сподівається отримати приблизно $2 млрд від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у 2018 році, повідомляють у прес-релізі на сайті регулятора.
"Ключовим припущенням макроекономічного прогнозу залишається подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом. Це дозволить зберегти доступ до офіційного фінансування і від інших організацій, а також до міжнародних ринків капіталу на прогнозному горизонті. У поточному році Національний банк очікує надходження близько $2 млрд від МВФ, а також отримання урядом кредитів від ЄС і Світового банку. Це дасть змогу збільшити міжнародні резерви до $20,5 млрд (або 3,7 місяця імпорту майбутнього періоду) на кінець 2018 року. Проте у 2019 і 2020 роках через пікові виплати за зовнішнім державним боргом очікується формування дефіциту зведеного платіжного балансу і скорочення міжнародних резервів", – зазначили у НБУ.
У повідомленні йдеться, що дострокове припинення програми із МВФ може загрожувати погіршенням умов доступу країни на міжнародні фінансові ринки. Це може спричинити посилення девальваційних та інфляційних очікувань, а також збільшить імовірність проблем з обслуговуванням зовнішнього державного боргу найближчими роками.
"У 2018–2020 роках уряд і НБУ мають сплатити за зовнішніми боргами $16 млрд. Тому, на думку Національного банку, для збереження макрофінансової стабільності України критично важливим є продовження співпраці з МВФ у рамках не лише поточної, але й нової програми", – заявили у НБУ.
Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали в березні 2015 року, протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд отримав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд.
У травні 2017 року у МВФ повідомили, що для завершення перегляду програми очікують від влади забезпечення парламентської підтримки земельної, пенсійної реформ, антикорупційних законопроектів та інтенсифікації приватизаційних процесів.
14 грудня виконувач обов'язків голови НБУ Яків Смолій заявив, що загалом у 2018 році очікують на два транші від МВФ на загальну суму $3–3,5 млрд.
16 січня 2018 року МВФ заявив, що очікує корекції законопроекту про антикорупційний суд відповідно до зобов'язань України в межах програми EFF.
24 січня президент України Петро Порошенко після зустрічі з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард на Всесвітньому економічному форумі в Давосі пообіцяв, що Україна продовжуватиме співпрацю із МВФ.