Нацбанк України оновив список системно важливих банків
У Нацбанку України переглянули список важливих банків, їхню кількість скоротили на одну фінустанову. Про це 1 березня повідомила пресслужба регулятора.
Із переліку прибрали "Кредобанк".
В оновленому списку системно важливих установ 13 банків: "А-Банк", "Альфа-Банк", "ОТП Банк", "Ощадбанк", "Південний", "ПриватБанк", ПУМБ, "Райффайзен Банк Аваль", "ТАСкомбанк", "Укргазбанк", "Укрексімбанк", "Укрсиббанк", Universal Bank.
"Для системно важливих банків визначено підвищені вимоги, покликані забезпечити їхню вищу стійкість. По-перше, додатково до нормативного значення достатності основного капіталу для них передбачено буфер системної важливості, який залежить від рівня системної значимості фінустанов", – зазначили у НБУ.
Буфер системної важливості становить:
- 1% – для "А-Банку", "Альфа-Банку", "ОТП Банку", банку "Південний", ПУМБ, "Райффайзен Банку Аваль", "ТАСкомбанку", "Укрсиббанку" і Universal Bank;
- 1,5% – для "Ощадбанку", "Укргазбанку", "Укрексімбанку";
- 2% – для "ПриватБанку".
Регулятор наголосив, що запровадження буфера системної важливості зупинено через кризу, спричинену пандемією COVID-19. Строки активації буфера буде визначено у другій половині 2021 року.
"Системні банки мають виконувати посилений норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) не більше ніж 20% (для банків, що не є системно важливими, його встановлено на рівні 25%). Після втрати статусу системної важливості банк має дотримуватися посилених вимог протягом іще 12 місяців", – уточнили у НБУ.
Системно важливі банки – установи, банкрутство або неналежне функціонування яких може призвести до появи системних ризиків.
2020 року Нацбанк назвав системно важливими 14 банків України, стільки само їх було 2019-го.
2018 року системно важливими було визначено три банки: державні "ПриватБанк", "Укрексімбанк" і "Ощадбанк", після цього регулятор змінив методологію віднесення фінустанов до системно важливих.