Нацбанк України планує змінити схему розрахунку офіційного курсу гривні
Для розрахунку офіційного курсу гривні до долара США використовуватимуть інформацію з торгово-інформаційних систем Bloomberg і Reuters, заявили в Національному банку України.
Національний банк України планує змінити підхід до розрахунку офіційного курсу гривні до долара США. Про це 19 січня повідомила прес-служба регулятора.
У банку нагадали, що зараз офіційний курс гривні розраховують як середньозважене значення за всіма міжбанківськими угодами протягом дня за даними власного програмного комплексу НБУ "ВалКлі".
Тепер Нацбанк хоче використовувати для розрахунків інформацію з торгово-інформаційних систем Bloomberg і Reuters, відсікаючи угоди з "екстремальними параметрами".
За словами директора департаменту відкритих ринків НБУ Сергія Пономаренка, завдяки відмові від обов'язкової реєстрації угод у системі "ВалКлі" зменшиться навантаження на банки в частині формування звітності.
Національний банк хоче здійснювати валютні інтервенції, використовуючи для укладення угод новий функціонал Matching. Він має забезпечити на міжбанківському ринку постійну наявність твердих цін на купівлю-продаж іноземної валюти і швидке укладання угод за найкращими курсовими параметрами, зазначили у НБУ.
Для лібералізації валютного ринку регулятор може дозволити репатріацію дивідендів за 2017 рік та розглянути можливість подальшого ослаблення обмежень на дострокове погашення кредитів.
Державний бюджет України на 2018 рік розроблено з огляду на середньорічний курс гривні 29,3 грн/$. Водночас 88,5% опитаних НБУ українських бізнесменів очікують ослаблення національної валюти.
Станом на 19 січня Нацбанк установлював офіційний курс валют на рівні 28,78 грн/$.