Нацбанк України заборонив будь-які валютні операції з російським та білоруським рублем
Також НБУ зафіксував офіційний курс гривні до іноземних валют та спеціальних прав запозичення, а також розрахункову ціну банківських металів на рівнях, на яких вони діяли 24 лютого 2022 року.
Крім того, регулятор зупинив розрахунок довідкового значення курсу гривні до долара США "згідно з укладеними на валютному ринку України угодами станом на 12.00 [24 лютого]".
Контекст:
Приблизно о 5.00 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про "спеціальну воєнну операцію" російських військ в Україні. Він заявив, що її мета – "демілітаризація та денацифікація України".
Після звернення Путіна у багатьох містах України, зокрема у Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, почали повідомляти про звуки вибухів. Збройні сили Російської Федерації атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктів. За даними радника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, Росія застосовувала реактивні системи залпового вогню "Град".
Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України і закликав світ відреагувати.
Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив про запровадження воєнного стану по всій країні. Верховна Рада затвердила це рішення. Президент закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім охочим захищати Україну видаватимуть зброю. Увечері того ж дня глава держави оголосив загальну мобілізацію.
В Україні є жертви серед військовослужбовців та цивільних (Зеленський повідомляв про 137 загиблих військових). Але ворог, як наголосив Зеленський, зазнає серйозних утрат. Відомо, що українські сили збили сім російських літаків та кілька вертольотів. Влада України повідомляла про 350–400 загиблих російських військових, також відомо про захоплених у полон окупантів.