Нацбанк України зберіг облікову ставку на рівні 7,5%

У НБУ заявили, що готові й надалі підвищувати облікову ставку
Фото: depositphotos.com

Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 7,5% річних. Про це 17 червня повідомляє пресслужба Нацбанку.

У НБУ наголосили, що починають поступове згортання антикризових монетарних інструментів, що посилить ефект попередніх підвищень облікової ставки і сприятиме уповільненню інфляції.

"У травні інфляція прискорилася вище за прогноз Нацбанку насамперед через подорожчання окремих високоволатильних компонентів споживчого набору під впливом переважно короткострокових факторів", – зазначили в регуляторі.

Водночас у НБУ заявили, що готові й надалі підвищувати облікову ставку, якщо посилення інфляції становитиме загрозу для досягнення рівня інфляції 5% 2022 року.

Наступне рішення щодо облікової ставки Нацбанк ухвалюватиме з урахуванням оновленого макроекономічного прогнозу, який опублікують у липні.

Контекст:

У квітні 2019 року Нацбанк уперше за два роки знизив ставку – із 18% до 17,5%, потім у липні він знизив її до 17%, у вересні – до 16,5%, у жовтні – до 15,5%, у грудні – до 13,5%. У січні 2020 року облікову ставку знизили до 11%, у березні – до 10%, у квітні до 8%.

11 червня Нацбанк знизив облікову ставку до історичного мінімуму – 6%.

4 березня 2021 року НБУ вирішив підвищити облікову ставку до 6,5%, а 15 квітня – до 7,5%.

Облікова ставка визначає норму відсотка, який стягує НБУ під час рефінансування комерційних банків. За допомогою облікової ставки регулятор впливає на інфляцію.