Нацбанк планує переглянути макроекономічні прогнози через блокаду ОРДЛО й надасть дані МВФ
Необхідно додатково вивчити потенційний вплив останніх подій в Україні на економіку й, зокрема, на програму співпраці з МВФ, ідеться в коментарі НБУ.
Україна продовжує програму співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), проте останні події щодо конфлікту на Донбасі змушують переглянути макроекономічні прогнози. Про це йдеться у коментарі, розміщеному на сторінці Національного банку України у Facebook.
"Розвиток подій у країні потребує додаткового вивчення їхнього потенційного впливу на економіку та його врахування в макроекономічних прогнозах програми співпраці з Фондом", – повідомляють у Нацбанку.
НБУ, у свою чергу, також планує оновити макроекономічні прогнози з урахуванням ефекту торгової блокади окремих районів Донецької та Луганської областей. Із цією метою 20 березня 2017 року відбудеться позачергове засідання комітету НБУ щодо монетарної політики, зазначили в коментарі.
"Оновлені макропрогнози надасть МВФ. Діалог і технічні консультації з МВФ тривають", – заявили в Нацбанку.
На початку березня 2017 року керівництво України і МВФ досягли згоди щодо третього перегляду програми співробітництва, що дозволить Києву отримати кредит у розмірі $1 млрд.
Наразі стало відомо, що МВФ зняв із порядку денного на 20 березня питання надання траншу для України.
У Міністерстві фінансів України заявили, що розгляд питання перенесено на короткий термін, це пов'язано з необхідністю уточнити розрахунки економічних наслідків через ужиті Києвом заходи у відповідь на захоплення українських підприємств на не підконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей.
15 березня президент України Петро Порошенко запропонував ухвалити рішення про тимчасове повне зупинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донецької та Луганської областей, за винятком гуманітарних вантажів.
Цю ініціативу підтримала РНБО, яка доручила правоохоронцям невідкладно припинити переміщення вантажів залізничними та автомобільними шляхами.
Влада України зазначала, що ці заходи вжиті у відповідь на дії сепаратистів "ДНР" і "ЛНР", які оголосили про введення "зовнішнього керування" на десятках підприємств, що розміщені на окупованій території, проте працювали відповідно до українського законодавства.
18 лютого Росія "частково визнала" паспорти та інші документи, видані угрупованнями "ДНР" і "ЛНР".