Навіть за умов війни інвестори можуть будувати в Україні нові проєкти – гендиректор ДТЕК

Максим Тімченко: Давайте рухатися від заяв до дій
Фото: rbc.ua

Навіть в умовах повномасштабної війни інвестори можуть приходити в Україну й будувати нові проєкти, заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко в інтерв'ю американському телеканалу CNBC під час Ukraine Recovery Conference 2023.

"Під час війни ми збудували вітроелектростанцію. 114 МВт потужності, €200 млн інвестицій. Це те, що ми робимо. Тут ми презентували інший проєкт із загальними капітальними інвестиціями в розмірі €450 млн. Наше послання на цій конференції – давайте рухатися від заяв до дій. Проєкт, який ми презентували тут, – це наша демонстрація, що навіть під час війни інвестори можуть приходити й будувати", – сказав Тімченко.

Він додав, що найкращий шлях для інвесторів – почати реалізовувати будь-які плани зараз. За його словами, перші півтора року підуть на розроблення проєкту, і на цей час не потрібно залучати великий капітал, привозити обладнання і щось будувати. Глава ДТЕК підкреслив, що "зелена" генерація має переваги перед традиційною через децентралізацію.

"Ракети можуть вимкнути велику електростанцію, але важко вразити дві сотні вітротурбін. І навіть якщо вони влучать в одну – інші й далі працюватимуть. Я впевнений, що майбутнє України за децентралізованою чистою генерацією, а країна відіграватиме значну роль в енергобезпеці Європи", – підсумував він.

Конференція Ukraine Recovery Conference відбулася 2122 червня в Лондоні.

Контекст:

У травні компанія ДТЕК запустила в роботу першу чергу Тилігульської ВЕС – 19 турбін із встановленою потужністю 114 МВт, які виробляють до 390 млн кВт-год електроенергії на рік.

У ДТЕК зазначили, що вже заклали фундаменти для встановлення ще 64 турбін у межах другої черги будівництва Тилігульської ВЕС. Планують, що після завершення робіт потужність ВЕС становитиме 500 МВт і зможе постачати електроенергію в 500 тис. будинків українців.