НБУ погодив заходи щодо підтримки бізнесу в період січневого локдауну
Національний банк України 21 грудня затвердив пакет антикризових заходів для запобігання можливим негативним наслідкам від посилення карантину 8–24 січня 2021 року. Як повідомила пресслужба НБУ, 22 грудня це рішення набуло чинності.
Серед іншого НБУ рекомендував банкам реструктуризувати кредити позичальників, які можуть постраждати через локдаун. Нацбанк рекомендував установити пільговий період для фізичних осіб до 30 квітня, для юридичних осіб – до 31 травня. Для проведення реструктуризації юрособи мають надати банку докази зниження доходів або зупинки роботи через карантин.
"Реструктуризація має, з одного боку, пом'якшити вплив кризи на фінансовий стан позичальників, а з іншого – не створювати ризиків утрати банками капіталу. Реструктуризація не має погіршувати умови для позичальника та призводити до підвищення ефективної процентної ставки. Банки не мають установлювати комісії за реструктуризацію", – ідеться в повідомленні регулятора.
Нацбанк також вирішив до червня 2021-го не застосовувати до банків і банківських груп "заходів впливу за порушення вимог до показників капіталу, ліквідності, кредитного ризику тощо", якщо ці порушення стали наслідком кризи, спричиненої пандемією коронавірусу.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Перший випадок COVID-19 в Україні було підтверджено 3 березня. До 22 грудня загальна кількість осіб, які заразилися, в Україні сягнула 979,5 тис., із них 16,9 тис. – померли, понад 600 тис. уже одужало.
У зв'язку зі зростанням захворюваності Кабінет Міністрів України вирішив ввести з 8-го до 25 січня "карантин зимових канікул" – жорсткий локдаун, схожий на той, який діяв у березні – травні 2020 року. Зокрема, буде закрито всі навчальні заклади, окрім дитячих садків; кафе, бари і ресторани працюватимуть тільки на винос; спортзали, фітнес-центри і басейни буде закрито. Дозволено роботу аптек, заправок, готелів, поштових операторів, банків, перукарень і салонів краси (за попереднім записом), торгівлю продовольчими товарами.