НБУ випустив пам'ятну 10-гривневу монету квадратної форми

Монету присвятили цифровізації України
Фото: Національний банк України / Facebook

Національний банк України присвятив пам'ятну монету досягненням України у сфері цифрових технологій та інновацій. Про це повідомляє сайт НБУ 13 грудня.

Назва нової пам'ятної монети зі срібла – "Цифрова держава". Її презентував голова Національного банку Андрій Пишний під час конференції UAFIN.TECH 2024, яка зібрала разом представників державних регуляторів, фінансової й технологічної сфери обговорити сучасні тренди інноваційного розвитку країни.

На аверсі пам'ятної монети "Цифрова держава" в центрі розміщено малий державний герб України, оточений електронною мережею. "Ця комбінація символізує Україну як єдину цифрову систему, монолітну й цілісну державу, яка за допомогою новітніх технологій об'єднала всі аспекти життя своїх громадян. У цій мережі можна побачити символічне об'єднання заходу, сходу, півдня й півночі під єдиним гербом, що додатково підкреслює технологічну єдність країни", – зазначили у НБУ. 

На реверсі зображена схематична карта України, створена із цифр двійкового коду. У коді зашифрована назва Ukraine (ліворуч вертикально), яку можна розшифрувати, простеживши шлях від кожної окремої літери до відповідної послідовності цифр. Унизу праворуч – напис "Цифрова держава", на який наведено стилізований курсор комп'ютерної миші. Композиція символізує основу цифрового світу, підкреслюючи важливість технологій для розвитку країни, ідеться в повідомленні.

Фото: Національний банк України / Facebook

Пам'ятну монету "Цифрова держава" ввели в обіг 13 грудня. Її номінал 10 грн, виготовили її у формі квадрата зі срібла 999-ї проби, маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г. Гурт монети – гладкий. Тираж – до 7,5 тис. штук.

Придбати пам'ятну монету можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ з 9 січня 2025 року, а також у банків-дистриб'юторів. Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров уточнив, у яких саме: "Укргазбанк", "ПриватБанк", Таскомбанк, ПУМБ, "Ощадбанк".