НБУ вперше запросили на засідання Загальної ради Європейського центробанку

Лагард запросила Шевченка на засідання Загальної ради ЄЦБ
Фото: Національний банк України / Facebook
Голова Нацбанку України Кирило Шевченко візьме участь у засіданні Загальної ради Європейського центробанку. Про це повідомила пресслужба НБУ 23 квітня у Facebook.

"Знаковою подією для НБУ в цей день стало запрошення від президента ЄЦБ Крістін Лагард для голови Національного банку України приєднатися до ad-hoc-засідання Загальної ради ЄЦБ, до якої входять президент ЄЦБ, віцепрезидент ЄЦБ та голови національних центральних банків 27 держав – членів ЄС (це представники 19 країн Єврозони та восьми країн, що не входять до Єврозони)", – ідеться в повідомленні.

У пресслужбі зазначили, що таке запрошення голова НБУ одержав уперше в історії.

"Це важливий крок для зближення нашої країни з Європейським союзом, оскільки ми будемо мати можливість за допомогою цієї платформи долучатися до діалогу з ЄЦБ та іншими центральними банками ЄС, представляти позицію НБУ та інтереси України, а також бути більш залученими до обговорень, що здійснюються на рівні європейської системи центральних банків", – заявили у НБУ.

Найближче засідання Загальної ради ЄЦБ відбудеться на початку травня.

"Ми сподіваємося, що НБУ буде на регулярній основі брати участь у ad-hoc-засіданнях з огляду на стратегічний курс нашої держави щодо вступу до ЄС. Це дасть змогу зміцнити наші зв’язки з ЄЦБ та ще більше інтегруватися до європейської спільноти центробанків, а також досягти цілей, визначених Угодою про асоціацію з ЄС. Одним з основних завдань НБУ у цьому процесі є регуляторне наближення банківської системи України до норм і стандартів ЄС для подальшого входження економіки України до спільного ринку ЄС", – зазначено в повідомленні.

Контекст:

28 лютого, після початку масштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в умовах, які склалися, розраховує на приєднання до блоку за спеціальною процедурою.

Європейський парламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ у ЄС. Згодом відбувся неформальний саміт лідерів ЄС, на якому було ухвалено рішення, яке, як вважають у МЗС України, свідчить про те, що Україна буде членом ЄС.

Опитувальник, необхідний для визначення готовності держави, яка подала заявку на членство в ЄС, розпочинати переговори про вступ, Зеленському під час візиту до Києва 8 квітня передала голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. За 10 днів Україна передала відповіді на першу частину опитувальника.