Не існує яких-небудь причин відправляти вагон на звалище лише через його вік – експерт
У Західній Європі середній термін експлуатації вагонів становить 20–30 років, а у Східній Європі можна знайти вагони, яким 40–50 років, зазначив директор Європейської спільноти залізничних та інфраструктурних компаній Лібор Лохман, коментуючи ініціативу українського Міністерства інфраструктури.
У країнах Європейського союзу вік залізничного вагона не є причиною для його списання, для його експлуатації важлива справність, заявив у коментарі "РБК-Україна" виконавчий директор Європейської спільноти залізничних та інфраструктурних компаній, що об'єднує операторів 71% європейських залізниць, Лібор Лохман.
"У ЄС існує два режими авторизації – для вагонів, вироблених до Директиви щодо сумісності (interoperability Directive), і після. Для тих вагонів, які були зроблені до цього часу, діє RIV-режим – йому підпорядковуються більшість вагонів, які використовуються на європейській залізниці. І більшість цих вагонів не мають певного терміну придатності, але вони, звичайно ж, є предметом інспектування. Тобто вагони повинні регулярно перевірятися, але не існує граничного терміну придатності. Так що вони можуть використовуватися так довго, наскільки ви можете їх підтримувати у придатному стані", – пояснив експерт.
Нові вагони вже мають граничний термін придатності, і його визначено в документах, і коли термін придатності такого вагона закінчується, потрібно оновлювати терміни його авторизації, але безпосередньо вік не є причиною для списання, розповів експерт.
У Західній Європі середній термін експлуатації вагонів становить 20–30 років, а у Східній Європі можна знайти вагони, яким 40–50 років, додав Лохман.
"Не існує яких-небудь причин відправляти вагон на звалище лише через його вік. Ви завжди можете знайти спосіб продовжити терміни життя вагона", – підкреслив він.
Міністерство інфраструктури 12 жовтня опублікувало проєкт наказу про обмеження в Україні терміну експлуатації вантажних вагонів.
Списання вагонів через скорочення терміну експлуатації змусить "Укрзалізницю" купувати нові вагони, хоча значно важливіше направляти інвестиції на оновлення залізничної інфраструктури. Таку думку висловив президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, коментуючи намір Мінінфраструктури скоротити термін експлуатації вагонів.
Президентка асоціації "Укрвідтранс", до якої належать оператори вантажних залізничних перевезень, Наталія Петриченко заявила, що намір Мінінфраструктури скоротити термін експлуатації вантажних вагонів порушує європейські директиви. Своєю чергою, віцепрезидент Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов назвав наміри Мінінфраструктури "дуже дивним рішенням", зазначивши, що вагони потрібно списувати, зважаючи на їхній технічний стан, а не термін експлуатації.