НКРЕКП позбавила державну "Укренерго" 20% коштів на ремонт електромережі – Гончаренко

Олексій Гончаренко: Міна уповільненої дії з боку НКРЕКП була закладена у розрахунках НЕК "Укренерго" з підприємствами ВДЕ
Фото: Олексій Гончаренко / Facebook

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), установила некоректний тариф на передавання електроенергії для державної компанії "Укренерго", що призвело до браку коштів на ремонт. Про це у Facebook заявив нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

"Укренерго" прямісінько з початку року відчуває дефіцит коштів. А прорахувалися – у НКРЕКП, де встановили недостатній тариф на передачу НЕК "Укренерго". У результаті компанія у січні та лютому недоотримала приблизно 20% коштів на виконання своїх зобов’язань, зокрема й на ремонти і відновлення енергетичного обладнання", – заявив Гончаренко.

За його словами, коли більшість учасників ринку електроенергетики вказувала на недостатній рівень тарифу на передавання "Укренерго" й недостеменні показники під час його розрахунку, регулятор усі зауваження заперечував.

"Також міна сповільненої дії з боку НКРЕКП була закладена в розрахунках НЕК "Укренерго" з підприємствами ВДЕ, які за минулий рік не отримали майже половину потрібних коштів", – додав нардеп.

Він пояснив, що критичну для країни галузь енергетики під час війни не фінансують.

"А це робота спеціалістів, які позбавляють нас потреби отримувати електроенергію з генераторів по 30 грн за кВт-год та імпортний струм за ціною понад 10 грн за кВт-год. Наша електроенергія значно дешевша", – повідомив Гончаренко.

Також він висловив сподівання, що заощаджувати на критичних напрямах енергетики й конкретно на працівниках енергетики у НКРЕКП не будуть, а розрахунки забезпечуватимуть реалізацію всіх важливих для енергобезпеки держави проєктів.

Контекст:

Співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний заявляв, що Україна із 2020 року втрачає інвесторів, які могли б вкладати кошти в нову "зелену" енергетику, оскільки Міністерство енергетики, профільний комітет у Верховній Раді та НКРЕКП цілеспрямовано доводять галузь до стану банкрутства низьким рівнем оплати за електроенергію. Про це писав "Цензор.НЕТ".

Агентство "РБК-Україна" зазначало, що держпідприємство "Гарантований покупець" не змогло розрахуватися із "зеленою" генерацією за половину електрики у 2022 році.

На початку лютого інвестори в "зелену" енергетику закликали президента України Володимира Зеленського, народних депутатів України й уряд урятувати галузь і якнайшвидше вирішити проблеми, які накопичувалися останніми роками і від вирішення яких залежить подальший розвиток ВДЕ в Україні й анонсований урядом "зелений" енергетичний перехід. Про це звернення у Facebook писала Українська вітроенергетична асоціація.