Окупанти вимагають гроші у волонтерів, які рятують людей із затопленої частини Херсонської області – ДСНС
"Я підтверджую цю інформацію. Волонтери нам доповідають, що проходять, але проходять саме за такою схемою. А в Державної служби з надзвичайних ситуацій, на жаль, немає можливості [туди потрапити] – нас зразу обстріляють", – сказав він.
За словами представника ДСНС, рятувальники "загалом контролюють" ситуацію після руйнування Каховської ГЕС.
Сьогодні міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що в Херсонській області підтоплено 48 населених пунктів, із них: 34 – на підконтрольній Україні території, 14 – на тимчасово окупованій.
Окупанти обстрілюють, зокрема, ділянки, де здійснюють евакуацію мирних громадян.
Контекст:
Війська РФ уночі 6 червня підірвали Каховську ГЕС, як заявили в "Укргідроенерго", її неможливо відновити. Унаслідок підриву зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок.
У Херсонській області оголошено евакуацію. На окупованій частині регіону, яка більше постраждала від повені, її провалили, заявив президент України Володимир Зеленський. Відомо щонайменше про вісьмох загиблих на цій території (у місті Олешки). На підконтрольній Києву території, за даними МВС, п'ятеро загиблих (один – у Миколаївській області та четверо – в Херсонській).
Зеленський заявив, що, за даними української розвідки, підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично, допустивши затоплення власної техніки. Рішення про підрив Каховської ГЕС ухвалював у Кремлі президент країни-агресора Володимир Путін, розповів секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. Наказ, за інформацією української розвідки, виконали 205-та мотострілецька бригада збройних сил Росії й окремі спецгрупи армії РФ.
7 червня Зеленський говорив, що його шокувала реакція ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста на підрив росіянами Каховської ГЕС.
Станом на ранок 9 червня рівень води у Каховському водосховищі знизився до позначки 11,74 м і загалом упав майже на 5 м.
За даними прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, станом на 9 червня збитки для екології внаслідок підриву Каховської ГЕС становлять щонайменше 55 млрд грн.