Остін подякував Україні за "безпрецедентну прозорість" у звітах про надану військову допомогу
"Ми збільшили допомогу [Україні] у сфері безпеки на десятки мільярдів доларів. Разом із нашими союзниками і партнерами ми передали HIMARS і гаубиці, NASAMS і IRIS-T, Strykers і Leopard і багато інших систем. І це мало пряме та явне значення на полі бою. [...] Ми також, як і раніше, зосереджені на підзвітності. І дозвольте мені подякувати вам за безпрецедентний рівень прозорості, який Україна забезпечила, щоб гарантувати, що наша допомога у сфері безпеки залишається в руках захисників України", – сказав Остін.
Він підкреслив, що "Росія обрала агресію, а Україна обрала удар у відповідь".
"Ваші хоробрі сили виграли битви під Харковом, Києвом і Херсоном. І під керівництвом президента [Джо] Байдена США підтримували боротьбу України за свободу на кожному етапі шляху. [...] Ми й далі оперативно надаватимемо допомогу у гарантуванні безпеки через закупівлі, а також із власних запасів. Ми також, як і раніше, віддані підтримці та забезпеченню ваших сил необхідними запчастинами і навчанням для обслуговування", – пояснив Остін.
За його словами, США і далі "інвестуватимуть у власну оборонно-промислову базу для подальшого нарощування виробництва" у військово-промисловому комплексі.
"Я впевнений, що ми забезпечимо оборонні потреби України цієї весни і надалі. І, як неодноразово заявляв президент [США], ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно", – наголосив глава Пентагону.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
У США Шмигаль вирушив літаком із трьома емодзі, серед яких – зображення винищувача. На зустрічі з Остіном прем'єр України закликав Сполучені Штати надати Україні винищувачі F-15 або F-16.
Контекст:
США послідовно підтримують Україну у її боротьбі проти російської агресії. Від початку повномасштабної війни США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Загалом Сполучені Штати виділили Україні допомоги у сфері безпеки на суму понад $35,8 млрд із моменту приходу до влади адміністрації Джо Байдена, зокрема понад $35,1 млрд – із початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, зазначали у Пентагоні у квітні 2023 року.
Із закликами провести аудит наданої Україні допомоги виступали у грудні у Республіканській партії США.
Амбасадорка України у США Оксана Маркарова заявила, що Київ вітає заклики Республіканської партії до більшої підзвітності України. Вона зазначила, що Україна працює з Конгресом на "двопартійній основі". За словами Маркарової, вже є звітність щодо бюджетних програм і Україна "чекає на продовження" роботи за цим напрямом.
26 січня 2023 року заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд заявила, що в Україну прибули американські аудитори – перевірити використання Україною військової допомоги, яку надає Захід.
У січні в Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID) відкрили гарячу лінію для повідомлень про ймовірні порушення. У березні в.о. генінспектора USAID Ніколь Анджарелла повідомила, що серйозних порушень не виявлено.