Підвищення тарифів на передавання електроенергії впливатиме на роботу підприємств, ціни та виплати – Союз хіміків України

Просто забрати обігові кошти у підприємств, що працюють не найрозумніший вихід, заявив очільник Союзу хіміків України
Фото: depositphotos.com

Якщо в Україні підвищать тариф на передавання і диспетчеризацію електроенергії, це стане додатковим навантаженням на підприємства хімічної сфери, заявив у коментарі "РБК-Україна" голова Союзу хіміків Ігор Гольченко.

"Підвищення тарифів – це додаткове навантаження, яке буде впливати і на роботу підприємств, і на ціни, і на виплати. Ми намагаємося максимально зберігати заробітну плату працівників", – сказав він.

Гольченко додав, що якщо "Укренерго" все ж таки підвищить тариф, то уряд має знайти спосіб компенсувати промисловості збільшення собівартості продукції.

"Зараз підприємства працюють у такому режимі, коли ми не знаємо, коли нам відключать електроенергію і на скільки. Ми просимо розробити механізми компенсацій промисловості, так само як це роблять у ЄС, і якщо вже підвищення тарифу на електроенергію неминуче, передбачити зниження витрат підприємств у інших напрямках. Адже просто забрати обігові кошти у працюючих підприємств – не найрозумніший вихід у цій ситуації. Влада має розуміти, що важко зараз усім", – наголосив очільник Союзу хіміків України.

Контекст:

Агентство УНІАН писало, що НЕК "Укренерго" ініціювала підвищення у 2023 році тарифу на передавання електроенергії на 84%: із 345 до 636,17 грн/МВт-год.

"У заяві компанії наголошується, що тариф на електрику для населення не зміниться. Проте експерти уточнюють: українці все одно сплатять це підвищення з власної кишені, адже їм доведеться платити більше за всі товари і послуги", – наголошує агентство.