Підвищенням податків влада відлякує від України інвесторів – економіст

Сергій Терьохін: Кожен нардеп має відчувати теоретично відповідальність за прийняття свого рішення
Фото: glavcom.ua
Постійними змінами податкового законодавства уряд України вбиває довіру іноземних інвесторів, і спрямований на підвищення податків законопроєкт №5600 не можна ухвалювати, оскільки він завдасть шкоди бізнесу та економіці країни, заявив у коментарі агентству "РБК-Україна" ексміністр економіки Сергій Терьохін.

"Будь-яка податкова система має бути стабільною. Через одну причину. Якщо ви вкладаєте гроші кудись у зростання, інвестицію робите, то вам принаймні треба хоча б пів року знати правила гри", – заявив він.

Ексміністр вважає неприйнятною пропозицію Кабміну ввести податкові зміни з 1 липня, а також загалом прагнення уряду закрити бюджетний дефіцит через збільшення податків.

"Резерву в нашого уряду немає. Єдиний спосіб покрити ці дірки – займати або піднімати податки. Але тут знову з позичанням проблема, оскільки вже не всі інвестори в державні папери вірять, що їм заплатять. І не всі вірять у стабільність податкового законодавства", – пояснив економіст.

Терьохін заявив, що в разі ухвалення законопроєкт №5600 зашкодить економіці України.

"За пару років отримаємо так званий аутпут, як кажуть, вихлоп. Так не можна. Кожен нардеп має відчувати теоретично відповідальність за прийняття свого рішення", – сказав ексміністр.

Контекст:

Законопроєкт №5600 зареєстрували у Верховній Раді 2 червня. У пояснювальній записці зазначено, що його мета – забезпечення збалансованості бюджетних надходжень "шляхом підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни", а також усунення прогалин чинного законодавства. Нині він на опрацюванні в комітеті Ради.

Співголова комітету з питань податкової політики Американської торговельної палати в Україні Михайло Поляков заявив, що запропонований Кабінетом Міністрів законопроєкт містить неприйнятні для бізнесу норми. Поляков вважає, що законопроєкт порушує принцип стабільності податкового законодавства.