Пинзеник: Ніхто не впевнений, скільки облігацій зовнішньої позики України зараз у руках фізичних або юридичних осіб РФ G

Пинзеник: Ринок живий, щодня проходять акції купівлі-продажу українських облігацій, тому кредитори постійно змінюються
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Облігації зовнішньої позики України не іменні, вони можуть змінювати власника, розповів нардеп від Блоку Петра Порошенка Віктор Пинзеник в інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

Українські облігації зовнішньої позики можуть бути у фізичних чи юридичних осіб Росії. Про це в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна" сказав нардеп від Блоку Петра Порошенка, колишній міністр економіки та екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

"Ніхто не впевнений, скільки облігацій зовнішньої позики зараз у руках фізичних або юридичних осіб Російської Федерації. Чому? Тому що цей ринок живий: щодня проходять акції купівлі-продажу українських облігацій, тому кредитори постійно змінюються. Але ми знаємо, що основний пакет зосереджений у кількох компаній, тому що саме із цими компаніями український уряд вів переговори про реструктуризацію. Для таких облігацій у них дуже вигідні відсоткові ставки, тому я думаю, що критичних зрушень у структурі власників не буде. Але повторюю, ніхто не може гарантувати, що не буде перетікання грошей в інші руки: це не іменні облігації, а облігації на пред'явника, які можуть змінювати власника", – сказав Пинзеник.

Пинзеник: Україна має отримати компенсацію від Росії за втрати і збитки, завдані в Криму і на Донбасі. Читайте повну версію інтерв'ю

У грудні 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом, згідно з якою співвідношення обсягу держборгу до ВВП має становити не більше ніж 66% у 2017 році, 62% – у 2018-му і 58% – у 2019-му.

1 січня 2018 року набув чинності закон "Про державний бюджет України на 2018 рік". Обслуговування державного боргу у 2018 році коштуватиме Україні 130,2 млрд грн. Планують, що станом на 31 грудня 2018 року граничний обсяг державного боргу, обрахований у національній валюті, становитиме 1,999 трлн грн (60% ВПП), гарантованого держборгу – 747,6 млн грн.

Серед кредиторів України – європейське співтовариство, Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк, Міжнародний банк реконструкції і розвитку, МВФ та інші міжнародні структури, іноземні комерційні банки та уряди іноземних держав.