Путін доручив визначити умови випуску облігацій держборгу в іноземній валюті для російських інвесторів
Президент Росії Володимир Путін доручив визначити умови випуску боргових паперів, щоб їх можна було розмістити 2018 року.
Президент Росії Володимир Путін доручив визначити параметри й умови випуску облігацій російського державного боргу (ОФЗ) у валюті, які будуть призначені для вітчизняних інвесторів, що зберігають капітали за кордоном, пише "Интерфакс".
Президент зазначив, що доручив створити механізми повернення капіталів у російську юрисдикцію, інструментом яких стануть ОФЗ.
За його словами, уряд і Центробанк уже опрацювали це питання, і цінні папери мають почати розміщувати 2018 року.
Путін додав, що у відомствах ця пропозиція не зустріла заперечень.
"Московский комсомолец" зазначає, що відсотки у валютних ОФЗ будуть вищими за наявні в Росії виплати держоблігацій та їх погашення обійдеться країні в "пристойну суму".
З ініціативою продажу російським інвесторам ОФЗ виступили бізнесмени, які зберігають заощадження за кордоном, рахунки яких можуть заарештувати на початку 2018 року через американські санкції.
За різними оцінками, через ухвалений 2014 року закон про деофшоризацію РФ покинула приблизно третина з 500 найбагатших росіян, яка вивела понад $200 млрд. Мінфін Росії хоче повернути ці кошти в економіку країни. Водночас бізнесменам, імовірно, запропонують більш вигідні відсотки й можуть надати спеціальні податкові умови.
За нинішніх умов запозичення, кожен вкладений $1 млрд принесе олігархам прибуток у розмірі $45 млн, що вище, ніж дають у депозитах у валюті російські чи іноземні банки.
"Щоб відсікти дрібних гравців, держава може призначити високий номінал облігацій, наприклад, у розмірі $10 млн", – припустив старший аналітик "Альпарі" Роман Ткачук.
Доктор економічних наук Ігор Ніколаєв зазначив, що валютні ОФЗ не вигідні державі, оскільки збільшать національний борг і призведуть до падіння інвестиційної привабливості країни. Експерт додав, що держава в боргу у бізнесменів.
"Санкції, причиною яких стали політичні розбіжності, не дають підприємцям залучати кредити за кордоном. Цілком логічно, що замість повернення капіталів вони просять вигідні інструменти для вкладень. Адже, окрім повернення капіталів, олігархи також підтверджують свою лояльність владі напередодні президентських виборів", – додав він.
У березні 2014 року Росія анексувала український півострів Крим, а у квітні почався збройний конфлікт на Донбасі. Щодо РФ було введено економічні санкції Сполученими Штатами, Євросоюзом і деякими іншими країнами навесні 2014 року. Санкційні пакети кілька разів розширювали й посилювали.
2 серпня президент США Дональд Трамп схвалив введення нових санкцій проти Росії. Перед цим законопроект підтримали дві палати Конгресу: 25 липня – Палата представників (за проголосували 419 конгресменів, проти – троє, утрималися – 12), 27 липня – Сенат (за були 98 сенаторів, проти – двоє).
Зокрема, закон вимагає від фінансової розвідки Сполучених Штатів протягом 180 днів надати відомості про активи російських політиків і бізнесменів, наближених до Кремля, які перебувають на Заході.