Податкова амністія звільняє від відповідальності за несплату податків, а не за корупцію – Гетманцев
Про це йшлося під час обговорення можливості чиновників легалізувати все, що записано "на дружину".
"Податкова амністія звільняє тільки від відповідальності за ухилення від оподаткування, а від відповідальності за корупційні правопорушення не звільняє. Тому що тут краще для чиновника – я б замислився. Але так, дійсно, родичі чиновника далекі родичі, наприклад, які не мають із ним спільного побуту і не ведуть спільного господарства, можуть без будь-яких обмежень скористатися податковою амністією", – сказав Гетманцев.
Він пояснив, що не радив би намагатися легалізувати через податкову амністію записане на дружину, "бо автоматично в цьому випадку вмикатиметься відповідальність за порушення антикорупційного законодавства, бо чиновник повинен був задекларувати не тільки свої статки, а й статки своїх родичів".
Контекст:
У другому читанні та в цілому закон про детінізацію доходів і підвищення податкової культури громадян завдяки добровільному декларуванню активів і сплати одноразового збору в бюджет Верховна Рада ухвалила 15 червня.
1 липня народні депутати відхилили 11 постанов про скасування цього закону, розблокувавши, у такий спосіб, шлях до його підписання.
2 липня документ, підписаний спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим, спрямовано на підпис президенту, зазначено в картці документа на сайті парламенту.
Документ передбачає одноразове спеціальне добровільне декларування активів фізичних осіб у період із 1 липня 2021-го до 1 липня 2022 року. Збір зі спеціального декларування передбачено за ставками від 2,5% до 9%. Водночас держава гарантує декларанту звільнення від сплати податкового боргу в разі сплати ним повної суми збору за спеціальною декларацією, нерозголошення даних у декларації (є винятки), а також заборону на використання інформації з декларацій у розслідуваннях і перевірках щодо декларанта і як докази у кримінальних провадженнях проти нього.