"Поле бою не може зачекати". Зеленський заявив про потребу пришвидшити виділення Україні оборонних пакетів

Зеленський: Усією архітектурою безпекових гарантій ми реанімуємо систему міжнародного права
Фото: president.gov.ua

У відеозверненні за підсумками 20 січня президент України Володимир Зеленський анонсував підписання документів щодо безпекових гарантій України. Стенограму опублікував сайт глави держави.

"Уже проводжу наради щодо наступного тижня – наших міжнародних заходів, які ми плануємо. Це стосується і відносин із партнерами у Європі, у Євросоюзі. Додамо активності. А також це стосується безпекових гарантій для України. Готуємо нові угоди з партнерами – сильні двосторонні угоди", – сказав Зеленський.

Він зазначив, що "січень і лютий мають принести відповідні результати".

"Уже бачимо конкретні дати, коли можуть бути нові й сильні документи. Я вдячний усій нашій команді, яка залучена до перемовин, усім тим лідерам, тим державам, які готові до дійсно амбітних рішень. Усією архітектурою безпекових гарантій – новою архітектурою – ми фактично повертаємо до життя, реанімуємо систему міжнародного права. І коли для України буде повернуто справедливість, коли наша безпека буде відновлена, це й для інших у світі працюватиме", – вважає президент України. 

За його словами, українська влада готує подальшу роботу з головними партнерами "щодо конкретної оборонної підтримки вже зараз, цими тижнями й місяцями".

"Будуть нові оборонні пакети. Я вдячний усім друзям України у світі, хто розуміє, що поле бою не може просто зачекати й що порятунок життів не може бути відкладений, і всім, хто намагається пришвидшити рішення, які потрібні – потрібні саме зараз", – пояснив Зеленський.

Контекст:

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також накласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 30 країн, повідомив 2 листопада Зеленський. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

12 січня Україна й Великобританія підписали першу двосторонню угоду про гарантії безпеки