Політолог Сазонов: Антимонопольний комітет має зайнятися облгазами Фірташа та не допустити зростання тарифу на розподіл газу

Кирило Сазонов: Немає жодних підстав для підвищення цін
Скріншот: Україна 24 / YouTube
Антимонопольний комітет має "дати по руках жадібним облгазам" бізнесмена Дмитра Фірташа, які хочуть необґрунтовано підвищити тариф на розподіл газу, заявив політолог Кирило Сазонов в ефірі телеканала "Україна 24".

"Внутрішні ціни, які компанії беруть за розподіл, за транспортування газу. Їх зараз хочуть місцями підвищити у 8,5 раза. Жодних підстав для цього немає", – сказав Сазонов.

Він пояснив, що ціна на газ на світових ринках зросла через шантаж Росії, і облгази аргументують свою вимогу підвищити тариф на розподіл газу цим фактом, хоча жодного стосунку тарифи на транспортування до зростання ціни на сам ресурс не мають. На думку політолога, власник облгазів Фірташ у такий спосіб банально намагається заробити.

"Кому належать ці "облгази", ми знаємо. Їх свого часу [експрезидент-утікач Віктор] Янукович відписав Фірташу. Просто людина хоче заробити, просто компанії хочуть збільшити свій прибуток багаторазово за рахунок людей і замаскувавши це під високу ціну на газ. Ціна на газ до весни впаде – це точно. А за розподіл немає сенсу переплачувати. І тут держава має втрутитися”, – переконаний Сазонов.

Він вважає, що Антимонопольний комітет зобов'язаний втрутитися у ситуацію та не допустити необґрунтованого підвищення тарифів на розподіл газу.

"Немає жодних підстав для підвищення цін. Антимонопольний комітет може цим займатися вже зараз, уже дати їм трішки по жадібних руках",  підсумував Сазонов.

Контекст:

Портал Kosatka.Media проаналізував проєкти тарифів на розподіл газу від облгазів та з'ясував, що компанії збираються підвищити плату за доставку палива в середньому втричі – з 1,44 до 4,14 грн за м&³3;, а у низці регіонів – майже до 9 грн.

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заявила, що тарифи на послуги розподілу природного газу на наступний рік затверджує НКРЕКУ щорічно, як правило, у грудні попереднього року.

"Тож жодних рішень про затвердження таких тарифів на наступний рік не ухвалювалося", – ідеться у повідомленні.