Україна втратила майже 17 тис. км газорозподільних мереж – Данілов
"Ми не бачимо підстав не займатися цим і не з'ясовувати, як це сталося. На сьогоднішній день там тотальна монополія. Одна з компаній володіє 70% облгазів. Це має відношення до [бізнесмена Дмитра] Фірташа, відносно якого введено персональні санкції. Ми будемо давати доручення Кабінету Міністрів перевіряти всі ці речі", – сказав Данілов.
Він підкреслив, що влада України не допустить, щоб хтось шантажував питаннями постачання газу й утворення тарифів.
Контекст:
До групи Фірташа "Регіональна газова компанія", як повідомляють на її сайті, належить 20 газорозподільних компаній: "Вінницягаз", "Волиньгаз", "Житомиргаз", "Закарпатгаз", "Запоріжгаз", "Дніпрогаз", "Дніпропетровськгаз", "Івано-Франківськгаз", "Київоблгаз", "Криворіжгаз", "Львівгаз", "Миколаївгаз", "Рівнегаз", "Сумигаз", "Тисменицягаз", "Харківгаз", "Харківміськгаз", "Хмельницькгаз", "Чернівцігаз" і "Чернігівгаз". Група обслуговує 250 тис. км газопроводів.
РНБО ввела санкції проти Фірташа 18 червня. Данілов заявив, що Фірташ бере участь у титановому бізнесі і постачає сировину на військові підприємства Росії. Адвокат бізнесмена сказав, що той "категорично заперечує звинувачення РНБО".
Фірташ проживає в Австрії. Він один із найбагатших людей в Україні, за версією "Forbes Україна", бізнесмен посідає 25-те місце зі статками $420 млн. Його затримали 12 березня 2014 року у Відні за запитом Федерального бюро розслідувань США. У Штатах бізнесмена підозрюють у підкупі індійської влади для отримання ліцензії на розроблення родовищ титану. 25 червня 2019 року Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію українського бізнесмена у США.