Порошенко перемістився з 8-го на 10-те місце в рейтингу найбагатших людей України за версією "Фокуса"
За підсумками 2016 року майно президента України Петра Порошенка становить $589 млн, повідомляє журнал "Фокус".
Президент України, власник кондитерської корпорації Roshen, Петро Порошенко перемістився з 8-го на 10-те місце в рейтингу найбагатших людей України за версією журналу "Фокус", повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
Наголошують, що за підсумками 2016 року майно глави української держави становить $589 млн.
Вище від нього в рейтингу опинилися:
- бізнесмен, власник групи SCM Group Рінат Ахметов ($2,2 млрд);
- співвласник групи компаній "Приват" Ігор Коломойський ($1,2 млрд);
- співвласник групи компаній "Приват" Геннадій Боголюбов ($1,2 млрд);
- власник інвестиційно-консалтингової групи EastOne Віктор Пінчук ($1,1 млрд);
- власник агропромислової групи компаній "Кернел Груп" Андрій Веревський ($871 млн);
- власник компанії "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк ($738 млн);
- власник групи компаній DCH Group Олександр Ярославський ($734 млн);
- власник залізорудної компанії Ferrexpo Констянтин Жеваго ($635 млн);
- власник групи компаній, що займаються хімічною промисловістю, Group DF Дмитро Фірташ ($623 млн).
За інформацією "Фокуса", у 2015 році майно Порошенка становило $679 млн, у 2014 – $730 млн (12-те місце рейтингу), а у 2013 – $917 млн (16-те місце).
Кондитерська корпорація Roshen була заснована Петром Порошенко в 1996 році. До неї входять дві кондитерські фабрики у Вінниці, фабрики у Києві, Кременчуці та Липецьку (Росія), клайпедська кондитерська фабрика в Литві, угорська компанія Bonbonetti Choco Kft, а також масло-молочний комбінат "Бершадьмолоко" (Вінницька область). Під час виборчої кампанії у 2014 році Порошенко пообіцяв продати компанію, якщо стане президентом.
Після перемоги на виборах для продажу Roshen була залучена компанія Rothschild. Проте здійснити операцію так і не вдалося, що, за словами Порошенка, стало наслідком початку бойових дій на сході України.
Глава держави оцінив вартість корпорації в $3 млрд, водночас директор компанії зазначав, що шансів знайти покупця за такою ціною "практично немає". Зараз, за словами президента, активи Roshen йому не підконтрольні, ними керує "сліпий траст".
У січні 2016 року Липецьку фабрику в Липецьку було виставлено на продаж. Корпорація Roshen розраховує отримати від продажу приблизно $200 млн.
У декларації Порошенка зазначено, що він є кінцевим бенефіціарним власником кількох десятків компаній, зокрема акціонерного товариства "Міжнародний інвестиційний банк", заводу "Ленінська кузня", маркетингової фірми "ВнешЭкономСервис", страхової компанії "Країна", інвестфонду "Прайм Ессетс Кепітал" та інших.