Міжнародний суд ООН визнав РФ стороною Мінських домовленостей, а не посередником – Порошенко
За невиконання рішення Міжнародного суду ООН країні загрожують санкції, зазначив президент України Петро Порошенко.
Міжнародний суд ООН закликав Росію до повного виконання Мінських угод, чим визнав, що РФ є стороною мінського процесу, а не посередником. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час наради з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, заступником міністра Оленою Зеркаль і заступником голови Адміністрації Президента Костянтином Єлісєєвим, передає прес-служба президента.
"Міжнародний суд ООН закликав Росію до повного виконання Мінських домовленостей. Це означає, що Росія є стороною Мінських домовленостей, а не посередником, як із самого початку вона намагалась себе представити. Визнання цього, наголошую, – не політична оцінка. Уперше прозвучала юридична оцінка, яка є надзвичайно важливою для нас", – сказав Порошенко.
Президент додав, що за невиконання рішення суду Росії можуть загрожувати санкції.
"Унікальність цієї ситуації і в тому, що коли буде прийнято рішення, воно не потребує ніякого додаткового голосування – ані Генеральної Асамблеї ООН, ані Ради Безпеки ООН. Це рішення прямої дії, воно має виконуватись будь-якою державою – членом ООН і за невиконання зазначеного рішення будуть передбачені санкції, які дуже боляче вдарять по будь-якій державі, що наважиться ігнорувати зазначене рішення", – заявив Порошенко.
Із 6 до 9 березня в Гаазі відбулися попередні слухання за позовом України проти Росії, у якому вказують на порушення Москвою положень Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
Київ вимагав засудити акти тероризму в Харкові та на Донбасі, включно зі збитим рейсом MH17, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації, розміру яких у позові не вказано. Окрім цього, суду пропонують притягнути до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму.
Другий блок претензій стосувався порушень прав кримських татар і українців з боку окупаційної влади Криму.
Україна просила Міжнародний суд ООН на час розгляду справи як захід забезпечення позову заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, які погіршують ситуацію.
19 квітня Міжнародний суд ООН відмовив Україні у тимчасових заходи проти Росії за Конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму. Однак суд у Гаазі погодився запровадити заходи за позовом України проти Росії для захисту національних меншин в окупованому Криму.