Гопко заявила, що невиконання Росією проміжних рішень суду ООН дасть змогу Україні просити посилення санкцій
Російська сторона буде змушена хоча б на час розгляду Міжнародним судом ООН позову України забезпечити виконання тимчасових заходів, заявила позафракційний народний депутат Ганна Гопко.
Якщо Росія не виконає рішення Міжнародного суду ООН про тимчасові заходи за позовом України до РФ, це дасть змогу Києву просити посилення антиросійських санкцій, сказала позафракційний народний депутат, голова комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко 20 квітня журналістам, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Це наказ, певні рекомендації, які мають бути виконані Росією. Це (невиконання. – "ГОРДОН") буде великим ударом по міжнародному іміджу, це можливість для того, щоб Україна просила додаткових санкцій, їх посилення", – зазначила вона.
Гопко додала, що РФ буде змушена хоча б на час розгляду Міжнародним судом ООН позову України забезпечити виконання тимчасових заходів.
"Інкаше це тільки підтвердить і дасть додаткові аргументи суддям, що Росія зовсім не правова держава, що вона нехтує міжнародним правом", – додала вона.
Із 6 до 9 березня в Гаазі пройшли попередні слухання за позовом України проти Росії, у якому вказують на порушення Москвою положень Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
Позов було подано 16 січня. Київ вимагає засудити акти тероризму в Харкові й на Донбасі, включно зі збитим рейсом MH17, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації, розміру яких у позові не вказано. Також суду пропонують притягти до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму.
Другий блок претензій стосується порушень прав кримських татар та українців з боку окупаційної влади Криму.
Україна просила Міжнародний суд ООН на час розгляду справи як захід забезпечення позову заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, які погіршують ситуацію.
Російська сторона в Міжнародному суді ООН в Гаазі заявила, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю, яка залишилася на території Донецької й Луганської областей із часів СРСР або ж була залишена там українськими військовими.
19 квітня Міжнародний суд ООН відмовив Україні в тимчасових заходах проти Росії щодо Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Водночас суд у Гаазі погодився запровадити заходи за позовом України проти Росії для захисту національних меншин в окупованому Криму.