Чубаров: Рішення суду ООН покладе початок процесу, унаслідок якого група злочинців на чолі з Путіним сяде на лаву підсудних Міжнародного трибуналу G

Чубаров: Рішення щодо скасування заборони на діяльність Меджлісу є моральною перемогою для України й усіх кримських татар
Фото: EPA

Ухвалене Міжнародним судом ООН рішення щодо захисту національних меншин в окупованому Криму згодом приведе на лаву підсудних президента РФ Володимира Путіна та його найближче оточення, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" голова Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп від Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров.

Росія, найімовірніше, проігнорує рішення Міжнародного суду ООН, згідно з яким заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу має бути скасована. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп від Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров.

"Зараз ми розбираємося, як реалізувати рішення Міжнародного суду та які дії мають бути з боку Меджлісу кримськотатарського народу. Наші юристи розбираються у всіх деталях. Але я думаю, Росія проігнорує це рішення суду. Точно так само, як ігнорувала всі резолюції та заклики міжнародного співтовариства, які були раніше. Але в будь-якому разі рішення щодо скасування заборони на діяльність Меджлісу є моральною перемогою для України й усіх кримських татар", – зазначив Чубаров.

На його думку, рішення суду ООН згодом приведе на лаву підсудних президента РФ Володимира Путіна та його найближче оточення.

"Звичайно, ефективних механізмів упливу на РФ ні в міжнародних організацій, ні в України немає. Однак рішення суду ООН покладе початок процесу, унаслідок якого група злочинців на чолі з Путіним сяде на лаву підсудних Міжнародного трибуналу з розслідування злочинів Росії, скоєних проти України. Зрозуміло, цей процес буде досить тривалим. Але те, що такий трибунал буде створено, у мене вже немає жодних сумнівів", – підкреслив нардеп.

За його словами, після ухваленого судом ООН рішення слідчі й співробітники ФСБ у Криму будуть побоюватися фальсифікувати справи проти кримських татар.

"Не думаю, що репресій проти кримських татар у Криму зараз стане менше. Однак російські слідчі й співробітники ФСБ явно почнуть працювати з осторогою. Вони вже не будуть почуватися так комфортно. І деякі з них тепер сто разів подумають, перш ніж фальсифікувати справи проти кримських татар, підкидати їм заборонену нібито літературу або боєприпаси, а також уриватися в будинки, ламаючи двері й вікна. Як мінімум низка силовиків свій запал остудять", – резюмував Чубаров.

Із 6 до 9 березня в Гаазі пройшли попередні слухання за позовом України проти Росії, у якому вказують на порушення Москвою положень Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Київ вимагає засудити акти тероризму в Харкові й на Донбасі, зокрема й збитий рейс MH17, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації. Також суду пропонували притягти до відповідальності офіційних осіб, винних у підтримці тероризму. Другий блок претензій стосувався порушень прав кримських татар і українців з боку окупаційної влади Криму.

Україна попросила Міжнародний суд ООН на час розгляду справи як захід забезпечення позову заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, які погіршують ситуацію.

Російська сторона в Міжнародному суді ООН в Гаазі заявила, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю, яка залишилася на території Донецької й Луганської областей із часів СРСР або ж була залишена там українськими військовими.

19 квітня Міжнародний суд ООН відмовив Україні у тимчасових заходах проти Росії щодо Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Водночас суд у Гаазі погодився запровадити заходи за позовом України проти Росії для захисту національних меншин в окупованому Криму.