Прайс-кепи на енергоринку України не дають змоги сформувати справедливу ціну на електроенергію – депутати
Чинні цінові обмеження на ринку електроенергії в Україні не дають можливості попиту і пропозиції сформувати справедливу ціну на електричну енергію. Про це йдеться в повідомленні підкомітету з енергетичної безпеки комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП. У засіданні взяли участь керівництво Міненерго, НЕК "Укренерго", представники державних і приватних генерувальних компаній, представники донорської міжнародної спільноти – EC, проєкт USAID "Енергетична безпека", секретаріат Енергетичної спільноти та інші організації.
"Учасники заходу обговорили зміну чинного механізму прайс-кепів (цінових обмежень на ринку електроенергії. – "ГОРДОН") як такого, що не дозволяє балансу попиту та пропозиції сформувати справедливу ціну на електричну енергію", – ідеться в повідомленні на сайті парламенту.
Європейські партнери поділилися досвідом створення Фонду зниження енергетичної вразливості, який би дав змогу запропонувати компенсацію за рахунками вразливим домогосподарствам. На їхню думку, такий підхід набагато ефективніший і прозоріший, ніж ручне стримування тарифів.
Напередодні в інтерв'ю Delo.ua генеральний директор "Центренерго" Володимир Єгоров повідомив, що для стабільного проходження наступного опалювального сезону необхідно підняти рівень цінових обмежень і в найкоротші строки збільшувати видобування вугілля на державних шахтах.
Контекст:
Скасування цінових обмежень на ринку електроенергії дасть можливість швидше ремонтувати інфраструктуру й будувати нову генерацію, зазначав голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус.
Щоб українські енергокомпанії могли побудувати нову сучасну енергосистему, їм потрібна ліквідність і нормальне функціонування енергоринку, заявив радник прем'єр-міністра, керівник Центру економічного відновлення Кирило Криволап.
Ліквідність ринку електроенергії необхідно переглянути, щоб Україна не покладалася лише на підтримку західних партнерів, наголошував провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський.