Представник Мінцифри Банік: Пишаюсь українцями, які відкривали бізнес під час війни. Зараз у нас є реально культура платити податки
"У нас ФОП завжди більше відкривається, ніж закривається. Протягом березня минулого року цифри були плюс-мінус рівними: 11,5 тис. відкриттів на 11,4 тис. закриттів. Але в цілому для розуміння, за минулий рік 277,4 тис. людей відкрили ФОП і 138 тис. закрили. Тобто дельта в нас – 140 тис. Це дуже класно. І я взагалі пишаюся нашими людьми, які відкривали ФОП під час війни. Це говорить про кілька речей: перше – люди продовжують займатися бізнесом, друге – люди вірять у країну, третє – навіть у такий важкий час люди готові платити податки", – сказав Банік.
Він звернув увагу на той факт, що ще кілька років тому в Україні ФОП використовували для оптимізації податкових платежів.
"Давайте відкотимося на п'ять чи 10 років тому – на ФОП були ті, хто був зобов'язаний. Чи корпоратив, чи клієнт, який хоче працювати тільки офіційно. І всі інші намагалися якось оптимізувати податки. А зараз у нас є реально культура: відкрити ФОП і платити хоч якісь податки. Це те, чим я пишаюся", – заявив Банік.
Він наголосив, що люди й далі відкривають власний бізнес, незважаючи на війну.
"Кількість відкриттів спочатку зрівнялася із закриттями, а потім графік пішов угору", – наголосив Банік.
Представник Мінцифри Банік: Після вторгнення РФ в Україну ми запускали послуги, які точно не були для нас очікуваними – "єДокумент", військові облігації, донати на армію. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
За даними Opendatabot, протягом року повномасштабного вторгнення РФ в Україну було відкрито понад 202 тис. ФОП.
Жінки розпочинали бізнес частіше, ніж чоловіки, у сфері надання індивідуальних послуг, відкривши 85% нових бізнесів, у виробництві одягу, освіті та HR (75%), соцдопомозі (74%) й охороні здоров'я (72%).