Путін про криптовалюти: Сьогодні вклав усе, що в тебе є, а завтра все втратив
Президент Росії Володимир Путін підтримав консервативну політику Центробанку РФ щодо криптовалют.
У майбутньому в Росії може знадобитися законодавче регулювання криптовалют. Про це 11 січня президент РФ Володимир Путін заявив на зустрічі з керівниками російських ЗМІ в "Комсомольской правде".
Він зазначив, що в Центрального банку РФ на сьогодні достатньо повноважень у цьому питанні.
"Поводиться ЦБ консервативно. Але, на мій погляд, ця консервативність має під собою підстави, бо відомо, що за криптовалютою нічого немає, вона не може бути засобом накопичення. За нею немає жодних матеріальних цінностей, її нічим не забезпечено. Вона може бути засобом розрахунку, це відбувається швидко й ефективно. Розраховуватися можна, але накопичень немає, забезпечення немає. Коливання колосальні, сьогодні ти вклав усе, що в тебе є, а завтра все втратив", – пояснив президент.
На думку Путіна, "так само, як з обдуреними пайовиками, ми не можемо собі дозволити повторення ситуації з криптовалютою".
"Якщо ми відрегулюємо це недостатньо ефективно, потім держава відповідатиме за ту важку ситуацію, у яку люди можуть потрапити. Зараз це переважно відповідальність самої людини, а державі варто тільки прописати: це можна, а цього не можна. А якщо пропише ще неточно, одразу ж виникнуть якісь проблеми, які потрібно буде розв′язувати", – підкреслив він.
У січні The Financial Times повідомило з посиланням на джерела у Кремлі, що Путін доручив почати роботу над створенням "крипторубля".
Криптовалюта – віртуальна грошова одиниця. Її не контролює жоден банк, у неї немає купюр і банкнот, а всі операції проводять тільки в інтернеті, вони доступні у відкритому вигляді. Наразі у світі існує понад 2 тис. криптовалют, найпопулярніші з них – Bitcoin (біткоін) та Ethereum (ефіріум).