Рада виділила 1,4 млрд грн на компенсацію витрат на електроопалення

Пільговий тариф на електроенергію скасували з 1 січня
Фото: depositphotos.com
Закон про виділення коштів на компенсацію витрат на електроопалення підтримало 310 нардепів.

Верховна Рада 29 січня підтримала законопроєкт №4672 про внесення змін до держбюджету для компенсацій у зв'язку з підвищенням тарифів на електроенергію. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Закон передбачає виділення 1,4 млрд грн на компенсацію.

Документ підтримало 310 нардепів.

Підтримати закон парламентаріїв на засіданні просив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Цей законопроєкт дасть можливість відшкодовувати пільги з відповідної статті субсидій, на яку цього року виділили 36,6 млрд грн. Цієї суми розрахунково вистачає для оплати всіх субсидій, які будуть у цьому році", – сказав він.

Нардепи також підтримали термінове підписання закону главою Верховної Ради Дмитром Разумковим.

У документі зазначено, що протягом тижня від моменту набуття законом чинності уряд має визначити механізм надання таких субсидій.

Уряд України 28 грудня минулого року переглянув тарифи на електроенергію для населення і скасував із 1 січня 2021 року пільгову ціну на перші 100 кВт-год електроенергії (пільговий тариф становив 0,9 грн, тариф на електроенергію понад пільговий тариф – 1,68 грн/кВт-год).

За даними Міністерства енергетики України, тариф для населення у грудні 2020 року не покривав витрат на доставляння електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів. Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення сягнули 65–70 млрд грн, заявляли у відомстві.

27 січня Кабінет Міністрів України підтримав рішення про виплату компенсацій громадянам, у яких удома встановлено електричне опалення.

28 січня Рада підтримала проєкт постанови №4650 "Про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв'язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги". Парламент рекомендував Кабміну подати пропозиції про внесення змін до держбюджету в частині збільшення видатків на оплату субсидій на житлово-комунальні послуги, а також подати пропозиції про внесення змін до законодавства "з метою завершення опалювального сезону 2020–2021 років на основі системи надання житлово-комунальних послуг населенню, яка діяла до 1 січня 2021 року".