Радник прем'єра озвучив головні завдання для підготовки до зими

Юрій Бойко: Ця робота передбачає заміну великої кількості знищеного вартісного обладнання
Фото: пресслужба НЕК "Укренерго"

Для підготовки до наступного опалювального сезону енергетики мають виконати пʼять важливих завдань. Про це в інтерв'ю "Апострофу" повідомив радник прем'єр-міністра Юрій Бойко.

"Щоліта енергетики вирішують дві основні задачі. Перша – це накопичення енергоносіїв (газу, вугілля й інших) в обсягах, яких буде достатньо для проходження зимових максимумів споживання. І друга – проведення літньої ремонтної кампанії на всіх об’єктах енергетичної системи – від електростанцій до розподільчих мереж, які доставляють електроенергію безпосередньо споживачам", – сказав він.

Радник премʼєр-міністра зазначив, що це необхідно для того, щоб узимку обладнання могло безперебійно забезпечувати населення і бізнес електроенергією. Третім завданням Бойко назвав відновлення зруйнованих російськими обстрілами енергетичних об’єктів.

"Ця робота, по суті, перегукується з ремонтними роботами, але вона незрівнянно більша за обсягами робіт і передбачає заміну великої кількості знищеного вартісного обладнання", – пояснив він.

Четверте завдання енергетиків – це побудова фізичного захисту найбільш важливих об'єктів для того, щоб надати їм більшої стійкості до нових обстрілів. Тоді як п'яте завдання енергетиків – створення мережі розосередженої генерації електроенергії.

"Вона допоможе забезпечити джерелами енергії й тепла якомога більшу кількість споживачів у регіонах, якщо росіяни поновлять терористичні атаки на системи централізованого енергопостачання", – наголосив Бойко.

Контекст:

Директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко зазначав, що українські енергетики готують енергетичне обладнання до роботи в наступному опалювальному сезоні в надзвичайних умовах. Про це писало видання "Главком".

Омельченко зазначив, що насамперед зараз проводять роботи, які стосуються відновлення енергетичних блоків на теплових станціях, а також ремонтні роботи в компанії "Укргідроенерго" й "Енергоатом". Окремо експерт відзначив компанію ДТЕК, яка вже відремонтувала 13 блоків своїх ТЕС, а ще сім ремонтує просто зараз.

"Хоча знову треба сказати, що все відносно. І оскільки не можна відновити, це треба об'єктивно казати, енергетичну систему до того стану, яка була до цих ракетних атак", – наголосив експерт.