Реекспорт газу з України збільшився до 23 млн м³ на тлі планів запровадження держрегулювання цін на газ – ЗМІ
"Максимальний добовий обсяг відтоку газу зафіксований 10 січня – 5,01 млн м&³3;. До цього середньодобовий реекспорт становив 2–2,5 млн м&³3; газу. З 2022 року Україна є нетто-експортером газу. На експорт іде газ, який в Україні зберігають європейські трейдери. За даними міністра енергетики Германа Галущенка, нерезиденти володіють близько 600 млн м&³3; газу в українських ПСГ. Це менше ніж 10% усього активного газу в українських сховищах", – повідомило агентство.
Контекст:
30 грудня постановою №1433 Кабмін України зобов'язав приватних газовидобувників продавати до кінця квітня 20% видобутого газу на Українській енергетичній біржі. Постанова №1435 від того самого числа обмежує рівнем 1% допустиму надбавку для компаній, які займаються виробництвом пшеничного борошна першого ґатунку, пастеризованого молока жирністю 2,5% (у плівці), житньо-пшеничного хліба, курячих яєць категорії С1, курячих тушок, а також батонів та олії.
"РБК-Україна" зазначає, що в оприлюднений Мінагрополітики перелік компаній, які мають право на пільговий газ, занесено 6 тис. компаній, до яких увійшли найбільші агрохолдинги країни.
Це рішення Кабміну призведе до падіння видобування та дефіциту газу, а також негативно вплине на енергетичну безпеку, ідеться в заяві Асоціації газовидобувних компаній. Державне втручання в ринок газу негативно позначиться на інвестиційній привабливості України на міжнародній арені, переконані в асоціації.