Рішення ЄСПЛ дає Україні "розумний строк" для розв'язання проблеми ринку землі – Мін'юст
В українського уряду є три місяці для оскарження рішення Європейського суду з прав людини про ринок землі в Україні у Великій палаті ЄСПЛ, зазначив заступник міністра юстиції України Іван Ліщина.
Рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), згідно з яким мораторій на продаж землі в Україні визнано порушенням прав людини, поки не набуло чинності. Про це в коментарі "Українським новинам" заявив заступник міністра юстиції України Іван Ліщина.
За його словами, є три місяці для оскарження рішення у Великій палаті ЄСПЛ.
"Мені невідомо, чи будуть його оскаржувати заявники, а своє рішення про необхідність оскарження уряд прийме в колегіальному режимі", – сказав Ліщина.
Він додав, що ЄСПЛ не зобов'язував Україну відкрити ринок землі невідкладно, а дав "розумний строк" на виконання цього рішення – один–два роки.
Також, за словами Ліщини, якщо рішення суду Україна не виконає, він може присудити компенсації заявникам.
"Враховуючи, що в Україні значна кількість власників земельних ділянок, що підпадають під дію рішення, то в разі звернення до ЄСПЛ із заявами про порушення їхніх прав загальна сума компенсацій, яку Україна може опинитися зобов'язаною виплатити, може бути дуже значною", – заявив заступник глави Мін'юсту.
Мораторій на продаж земель сільгосппризначення діє в Україні з 2002 року.
7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон, яким мораторій продовжують до 1 січня 2019 року.
У Світовому банку прогнозують, що в разі зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення ціни на землю в Україні зростуть приблизно втричі.
22 березня Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) дійшов висновку, що мораторій на продаж українських сільгоспземель порушує ст. 1 (захист власності) протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод.