Рішення Кабміну дозволити українському бізнесу купувати валюту для обслуговування західних кредитів потрібне і своєчасне – Лямець
Рішення Кабінету Міністрів звернутися до Національного банку України з проханням дозволити українським компаніям купувати валюту для погашення кредитів західних банків є дуже потрібним і своєчасним. Про це заявив у своєму Facebook експерт, журналіст Сергій Лямець.
"Насправді ідея дуже своєчасна й потрібна. За нею стоїть проста думка, що без західного капіталу відбудова та розвиток України неможливі. А без обслуговування наявних кредитів ніхто не дасть нових. Тому це рішення є тим самим win-win. Українські компанії уникнуть технічного дефолту, уряд потроху повертатиме довіру кредиторів до України. Відновлювати власні рейтинги потрібно вже зараз, не чекаючи на перемогу", – прокоментував він рішення уряду.
Логіка НБУ й Кабінету Міністрів є слушною. Уже зараз дати можливість українському бізнесу обслуговувати західні кредити, щоб вони, а зрештою й уся країна могли залучати західне фінансування, – це правильно, переконаний експерт.
"Власне, подальше рішення за Національним банком. Я переконаний, у ньому чудово розуміють важливість довіри західних фінансових інституцій до України", – підкреслив Лямець.
Контекст:
Кабінет Міністрів звернувся до Національного банку України з проханням надати дозвіл на продаж валюти для низки українських компаній для розрахунків із західними кредиторами. Серед компаній, яким планують дозволити продавати валюту, – "Vodafone Україна", "Інтерпайп", Kernel і ДТЕК. Ці компанії мають кредити в західних банках або є емітентами єврооблігацій. Згідно з пояснювальною запискою до розпорядження уряду, такий крок призначено для відновлення довіри західних партнерів до України.
Національний банк із 1 грудня пом'якшив валютні обмеження для бізнесу і громадян, зокрема скасував усі обмеження для банків і небанківських фінансових установ на обсяги ймовірного продажу ними готівкової іноземної валюти населенню.
У грудні в Національному банку України також заявили, що можуть дозволити репатріацію "нових" дивідендів у межах пом'якшення валютних обмежень.