Рябцев: Ухвалений у США законопроект – лише резолюція, а не реальні дії зі зниження впливу енергетичного експорту РФ у світі G

Рябцев: Досі не введено обмеження проти компаній, які спільно з "Газпромом" ведуть будівництво "Північного потоку – 2"
Фото: Геннадий Рябцев / Facebook

Ухвалений у США законопроект про боротьбу з енергетичним впливом РФ – це лише частина політичної боротьби Сполучених Штатів проти Росії. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив експерт в енергетичній сфері Геннадій Рябцев.

Ухвалення палатою представників Конгресу США законопроекту про боротьбу з енергетичним впливом Росії не означає, що Сполучені Штати перейшли до реальних дій зі зниження впливу енергетичного експорту РФ у світі. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав експерт в енергетичній сфері Геннадій Рябцев.

"Поки що це лише резолюція, а не реальні дії зі зниження впливу енергетичного експорту РФ у світі. Річ у тому, що дуже складно придумати якісь заходи, які не йшли б урозріз зі світовими економічними угодами. Я маю на увазі домовленості компаній із РФ із європейськими та азійськими компаніями. Якби США хотіли б відновити активну фазу економічної війни проти РФ, то досить було б лише обмежити російським компаніям доступ до міжнародних фінансових систем. Навіть один такий крок дав би змогу Америці якщо не виграти, то вже точно завдати серйозного удару по російській економіці. Але такого не відбувається, а санкції проти РФ – досить умовні. Досі не запроваджено обмежень проти компаній, які спільно з "Газпромом" ведуть будівництво "Північного потоку – 2". Хоча про це постійно йдеться", – зазначив співрозмовник.

На його думку, ухвалений законопроект – це лише частина політичного протистояння США проти Росії.

"Єдиним дієвим кроком для запобігання реалізації "Північного потоку – 2" могли б бути санкції проти швейцарської компанії, яка по дну моря прокладає труби. Річ у тому, що тільки в них є необхідні для цього технології. Але про обмеження проти швейцарців у США навіть не йдеться. А зміни в газовій директиві ЄС ударили не так по "Північному потоку – 2", як по інших проектах. Тобто рішення американського Конгресу – це продовження політичної боротьби, що не має жодних реальних наслідків", – підкреслив Рябцев.

У березні міністр енергетики США Рік Перрі заявив, що Штати цілеспрямовано виступають проти будівництва газопроводу "Північний потік – 2". За його словами, цей газопровід не має на меті диверсифікацію маршрутів постачання енергоносіїв у Європу, натомість він сконцентрує дві третини газового постачання на собі, що зробить Європу вразливішою.

12 березня Європарламент ухвалив резолюцію, згідно з якою будівництво російського газопроводу "Північний потік – 2" є загрозою для внутрішнього ринку Європейського союзу і має бути припинено.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував побудувати трубопровід в обхід Данії.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.