Деякі українські військові чиновники під час звільнення отримали виплати, що перевищують їхню річну зарплату – Bihus.info
Колишній глава Нацгвардії України Юрій Аллеров, якого підозрюють у заволодінні 81 млн грн під час будівництва квартир для нацгвардійців, після звільнення отримав компенсацію розміром понад 2,3 млн грн, йдеться у розслідуванні Bihus.info.
Ексголови українських силових відомств під час звільнення отримують мільйонні компенсації від держави, які істотно перевищують їхні ж річні зарплати. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.info.
Наприклад, колишній начальник управління держохорони Валерій Гелетей отримав після звільнення 804 тис. грн. Водночас на посаді він отримував понад 889 тис. грн на рік.
Ексголова Служби безпеки України Василь Грицак, йдучи із посади у 2019 році, отримав понад 1,4 млн грн вихідної допомоги. Його річна зарплата водночас на той момент була на рівні 850 тис. грн.
Колишній головнокомандувач Збройних сил Віктор Муженко отримав під час звільнення майже 2 млн грн: 1,5 млн грн грошової допомоги, 268 тис. грн компенсації за невикористану відпустку і ще 121 тис. грн грошового забезпечення.
Колишній міністр оборони Степан Полторак із річною зарплатою приблизно 1 млн грн у 2018-му отримав майже 2 млн грн виплат. Водночас, як зазначають журналісти, із посади міністр повністю не пішов, просто за законом міністерство мав очолювати цивільний міністр, Полторак же перебував на військовій службі.
"Тому ексчиновник із військової служби пішов, отримав виплату за звільнення і фактично залишився міністром, але вже як цивільна особа", – пояснюють журналісти.
Колишній голова Національної поліції Сергій Князєв отримав понад 2,3 млн грн одноразової грошової допомоги під час звільнення зі служби. Водночас його річна зарплата становила приблизно 1,5 млн грн.
Найбільше отримав колишній глава Нацгвардії Юрій Аллеров – 1,8 млн грн і додатково ще понад 524 тис. грн. Аллеров проходить у справі про заволодіння понад 81 млн грн під час будівництва квартир для Нацгвардії.
16 листопада журналісти Bihus.info також розповідали про чоловіка генпрокурорки Ірини Венедіктової – заступника начальника департаменту кіберполіції Національної поліції України Дениса Колеснікова. Він звільнився із кіберполіції, отримав 774 тис. грн виплат і поновився на посаді.