Чоловік-пенсіонер судді КСУ купив квартиру за майже 13 млн грн – Bihus.info
Чоловік судді Конституційного Суду Ірини Завгородньої Сергій володіє квартирою площею 124 м². Водночас дохід Завгороднього, зазначений у декларації дружини, складається з пенсії (75 тис. грн), 1,8 млн грн від продажу меншої квартири та 700 тис. грн від продажу авто, повідомляють журналісти Bihus.info.
Чоловік судді Конституційного Суду Ірини Завгородньої Сергій у липні купив трикімнатну квартиру в житловому комплексі "Новопечерські липки", повідомляє 29 жовтня Bihus.іnfo.
Згідно з Держреєстром нерухомості, площа квартири – 124 м&³2;. Як зазначають журналісти, орієнтовна вартість такого житла без ремонту – майже 13 млн грн, вартість квартири зі схожою площею та ремонтом починається приблизно з 14 млн грн.
2018 року Завгородній уже купував квартиру в "Новопечерських Липках" у сусідньому будинку комплексу. Тоді житло площею 54 м&³2; нібито обійшлося йому в 1,3 млн грн, хоча зараз ціни на аналогічні квартири в цьому самому будинку стартують із майже 4 млн грн, підкреслюють журналісти.
Водночас дохід Завгороднього, зазначений у декларації дружини, складається з пенсії (75 тис. грн) від Пенсійного фонду у Москві (чоловік є громадянином Російської Федерації), 1,8 млн грн – від продажу меншої квартири на Драгомирова та 700 тис. грн – від продажу авто. Нову машину Завгородній купив майже одразу після продажу старої – наприкінці 2019-го у нього з'явився BMW X4 за 1,6 млн грн.
Зарплата самої Завгородньої, згідно з декларацією, минулого року становила понад 4 млн грн. Ще майже 3 млн грн Завгородній нібито подарувала її 81-річна мати Марія Романчак. Готівкою суддя тримає $120 тис. і 2,8 млн грн.
Завгородня є однією з кількох суддів КСУ, яку Нацагентство з питань запобігання корупції підозрювало в недостовірному декларуванні.
27 жовтня 2020 року Конституційний Суд скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень.
У "Великій сімці" та Євросоюзі висловили стурбованість цим рішенням. Посол України при ЄС Микола Точицький у листі до віцепрем'єр-міністерки України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної повідомив, що рішення КСУ може стати причиною припинення безвізового режиму з Євросоюзом.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у зв'язку з рішенням КСУ 28 жовтня закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Голова агентства Олександр Новіков назвав рішення КСУ "нищівною поразкою антикорупційної реформи".
Тупицький сказав, що НАЗК спеціально "розігнало ситуацію", суддя КСУ Ігор Сліденко заявив, що рішення суду не передбачало необхідності закривати реєстр.
29 жовтня після засідання РНБО, виконуючи розпорядження Кабміну, НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.
Того самого дня президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, яким пропонують визнати неправомірним рішення КСУ, позбавити повноважень весь склад суду і призначити новий, а також забезпечити безперервність дії антикорупційного законодавства. Тупицький заявив, що цей проєкт закону має ознаки конституційного перевороту і суперечить двом статтям Конституції України.
Представники Ради Європи 31 жовтня розкритикували законопроєкт Зеленського. У відповідь НАЗК заявило, що Конституційний Суд принаймні двічі порушив Конституцію України.
2 листопада на зустрічі з парламентською фракцією "Слуга народу" президент закликав підтримати звільнення суддів КСУ.