Росія отримала один із чотирьох дозволів на будівництво "Північного потоку – 2" – "Нафтогаз"
Росії ще потрібно отримати дозволи на будівництво "Північного потоку – 2" у Данії, Фінляндії та Швеції, розповів директор із розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
Росія отримала лише один із чотирьох дозволів на будівництво газопроводу "Північний потік – 2". Про це в ефірі "24 каналу" заявив директор із розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
"На сьогодні згоду на будівництво дала лише Німеччина. Слово ще залишається за Данією, Фінляндією та Швецією. Щодо Данії, то є обґрунтовані очікування, що вона свого дозволу не дасть. З іншого боку, у "Газпрому" є альтернатива обійти данську територію. Але боротьба триває", – наголосив Вітренко.
Він додав, що Україна намагається переконати Європейську комісію в необхідності контролю ЄК над "Північним потоком – 2".
"Щоб Єврокомісія отримала мандат Європейського парламенту, Ради Європи щодо можливості регулювати цей газопровід. Тобто у цьому випадку, навіть якщо Росія отримає дозволи на будівництво, але газопровід підпадатиме під європейське регулювання, "Газпром", може, і передумає", – зазначив представник "Нафтогазу".
Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м&³3; газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Активний газопровід "Північний потік" складається із двох ниток завдовжки 1224 км із пропускною здатністю 27,5 млрд м&³3; кожна. "Газпром" почав постачання цим газопроводом у 2012 році.
У грудні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект другої черги газопроводу "Північний потік" не відповідає енергетичним правилам ЄС (Третьому енергетичному пакету) і підриває роль України як транзитера газу.
Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії і Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи. Уряд Німеччини розглядає трубопровід "виключно як бізнес-проект".
Представник Державного департаменту США Гізер Ноєрт заявила, що США можуть запровадити санкції проти компаній, які співпрацюють із проектом "Північний потік – 2".
Заступник голови міністерства закордонних справ Польщі Конрад Шиманський говорив, що Польща має намір обговорити з Німеччиною відмову від будівництва газопроводу "Північний потік – 2" через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у британському Солсбері.