Росія застрягла в уявленні світового порядку ХІХ століття з агресивною зовнішньою експансією та колоніальною ментальністю – міністр фінансів України
Зустріч була присвячена Україні, обговоренню чинників та наслідків наростання глобальної економічної кризи.
Марченко заявив, що політика балансу сил повністю трансформується. Раніше світовий порядок було встановлено з урахуванням певних історичних подій та їхніх наслідків. Але тепер умови змінилися, оскільки війна, яку розпочала Росія, означає завершення нинішнього світового порядку.
"Росія застрягла в уявленні світового порядку ХІХ століття з агресивною зовнішньою експансією та колоніальною ментальністю. Цього факту більш ніж достатньо, щоб не розглядати Росію як глобального гравця у ХХІ столітті. Під час попередньої зустрічі G20 у квітні я говорив про те, що для правильного вибору потрібен правильний час. І якщо не буде правильного вибору, то світова фінансова система може перейти до стану виживання. На жаль, ми вже бачимо ці зміни", – сказав міністр.
Він наголосив, що цивілізований світ починає потопати у численних кризах.
"Але причиною відсутності продовольчої безпеки, зростання цін на енергоносії, кризи вартості життя, гуманітарної кризи є не війна в Україні, як ми зазвичай чуємо та читаємо у ЗМІ. Фраза "війна в Україні" навіть не містить слова "Росія". Саме Росія і тільки Росія винна в цих кризах і вже зробила життя майже в кожній із ваших країн важчим, більш нестабільним і турбулентним", – сказав Марченко.
Міністр нагадав, що саме Росія змушує ООН та МВФ ламати голову над тим, як урятувати африканські країни від голоду, ЄЦБ – над тим, як стримати інфляцію в Єврозоні, США – над енергетичною безпекою в усьому світі.
"Чи не забагато честі для терористичної держави, якою є Росія, щоб так багато країн світу загрузли у створених РФ проблемах?" – запитав міністр фінансів.
Він закликав зупинити причину цих проблем, ввівши жорсткіші санкції.
"Ідеться не про те, щоб зробити правильний вибір, приймаючи чиюсь сторону. Ідеться про те, щоб жити у світі взаємної поваги на противагу світові, де не існує правил та не визнають кордонів. Давайте не допустимо перекреслення прогресу, якого ми досягли у побудові світового порядку", – підсумував Марченко.