Розенко: Будь-який закон про пенсійну реформу проходитиме через Верховну Раду з великими труднощами
Якщо законопроект Міністерства соціальної політики про пенсійну реформу підготують неякісно, то він не знайде підтримки не тільки в опозиційних фракціях, а й у фракціях коаліції, вважає віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.
Закон про пенсійну реформу розглядатимуть у Верховній Раді з великими труднощами. Про це в інтерв'ю "Обозревателю" розповів віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.
"Якщо ми продемонструємо, що основний зміст пенсійної реформи – це не в когось забрати, обмежити або обрізати, а все ж поліпшити життя пенсіонерам, то ми можемо під це голосування сформувати дуже широку коаліцію в Раді, не обмежуючись голосами Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту". Якщо ми цього не покажемо, якщо законопроект Міністерства соціальної політики буде підготовлений неякісно, то ми його ні через БПП, ні "Народний фронт" не проведемо", – сказав Розенко.
Він додав, що "будь-який закон про пенсійну реформу, як би добре він не був прописаний, проходитиме через Раду з великими труднощами".
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував підвищення пенсій і скасування їхнього оподаткування з 1 жовтня поточного року.
Міністр соціальної політики Андрій Рева 7 квітня повідомив, що наразі в Україні пенсійний вік для жінок починається з 58,5 років. За його словами, відповідно до пенсійної реформи 2011 року, до 2021 року вік для виходу на пенсію для жінок щорічно підвищуватиметься на півроку. Тоді жінки виходитимуть на пенсію, як і чоловіки, в 60 років.
18 квітня Рева повідомив, що законопроект про проведення пенсійної реформи уряд планує подати до парламенту у травні.