СБУ заявила про запобігання рейдерському захопленню восьми стратегічних підприємств України від початку року

Серед прикладів успішної діяльності СБУ у спецслужбі навели арешт "труби Медведчука"
Фото: ssu.gov.ua
Від початку 2021 року співробітники Служби безпеки України запобігли рейдерському захопленню вісім стратегічних підприємств України, водночас 50 об'єктам нерухомості відновлено право державної власності. Про це заявила пресслужба СБУ 28 жовтня.

"За дев'ять місяців цього року зусиллями СБУ бюджету України не допущено економічних збитків на 43 млрд грн. Це вдалося зробити шляхом роботи на випередження – коли співробітники спецслужби запобігли злочину і розкрили його на етапі "підготовки", – ідеться в повідомленні.

Фото: ssu.gov.ua

Зокрема, у повідомленні зазначено, що на початку цього року за матеріалами СБУ суд наклав арешт на частину магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок".

"Було встановлено, що службовці ТОВ "Прикарпатзахідтранс" на підставі завідомо підроблених документів незаконно заволоділи державним майном, вартість якого становить понад 200 млн грн", – наголосили у спецслужбі.

Також у СБУ розповіли, що у Дніпрі вдалося зупинити діяльність нелегального конвертаційного центру з обігом 800 млн грн, організатори якого мінімізували податки для низки підприємств регіону, що завдало збитків державному бюджету в особливо великих розмірах.

"Співробітники СБУ блокували механізм фінансування незаконних збройних формувань так званої "ЛНР" і повідомили про підозру п'ятьох громадян РФ, які організували закупівлі вугільної продукції у так званих "Л/ДНР", – додали у СБУ.

Крім того, спецслужба заявила про припинення незаконного використання майна ПАТ "Мотор Січ" вартістю 18 млрд грн.

Також у повідомленні зазначили, що з ініціативи СБУ було введено економічні санкції щодо 1006 юридичних та 640 фізичних осіб.

Контекст:

19 лютого Рада нацбезпеки та оборони України доручила повернути у держвласність нафтопродуктопровід "Самара – Західний напрямок". Нафтопродуктопровід експлуатувала компанія "Прикарпатзахідтранс". Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що його не приватизували, але "незрозумілим чином" він опинився у приватній власності "двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих із двома громадянами України".

"Економічна правда", LIGA.net та екснардеп Сергій Лещенко писали про зв'язок "Прикарпатзахідтрансу" із нардепом від "Опозиційної платформи – За життя", кумом президента РФ Володимира Путіна Віктором Медведчуком. За словами експрем'єра Арсенія Яценюка, у 2015 році нафтопровід за рішенням суду перейшов до рук людей, які мають стосунок "персонально до Віктора Медведчука".

Сам політик будь-яку причетність до нафтопроводу та компанії "Прикарпатзахідтранс" заперечував.

Наразі, за даними сервісу моніторингу реєстраційних даних Opendatabot, "Прикарпатзахідтранс" зі статутним капіталом 105 млн 563,427 тис. грн належить білоруському підприємству "Нафтобітумний завод" (51%), International Trading Partners (48%) та Анатолію Шеферу (1%).

11 лютого 2021 року українські правоохоронці повідомили про підозру колишню заступницю директора держпідприємства "Український державний науково-дослідний та проектний інститут азотної промисловості та продуктів органічного синтезу" (УкрДІАП). Вона, за даними слідства, склала неправдивий висновок, який став підставою для отримання компанією "Прикарпатзахідтранс" у власність частини цього нафтопроводу.

Наприкінці лютого нафтопродуктопровід передали "Укртранснафті" на тимчасове зберігання без права користування, а Вищий антикорупційний суд наклав на нього арешт. Компанія подала апеляцію на арешт, але суд відмовив у її задоволенні.

16 квітня "Укртранснафту" визнали керівною компанією для нафтопроводу.