Середньодобове видобування газу в Україні після вторгнення Росії впало більше ніж на 6% – Вітренко

Основними ризиками підготовки до опалювального сезону в Україні Вітренко назвав воєнні
Фото: EPA
Після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого добове видобування газу в Україні впало на 6,1%.

Про це 21 червня на пресконференції в Києві, яку транслювали на YouTube-каналі Naftogaz Ukraine, розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"На жаль, через війну... коли багато наших свердловин знаходяться на лінії фронту, багато інших інфраструктурних об'єктів, від яких залежать обсяги видобутку, знаходяться в зоні найактивніших бойових дій, ми бачили падіння видобутку. Але наразі... ми намагаємося стабілізувати видобуток", – сказав Вітренко.

Водночас, за словами голови НАК, споживання газу в Україні впало набагато більше, ніж видобування – це створює його профіцит на ринку та дає змогу закачувати газ у сховища та готуватися до опалювального сезону. Основними ризиками підготовки Вітренко назвав воєнні – руйнування цивільної інфраструктури через обстріли російських окупантів.

Контекст:

Вітренко говорив 20 жовтня, що НАК "Нафтогаз України" планує збільшити видобування природного газу протягом найближчих 10 років у 1,8 раза – з поточних приблизно 13 млрд м&³3; до 24 млрд м&³3;.

У 2021 році "Укргазвидобування" видобуло на 0,56 млрд м&³3;, або на 3,97%, природного газу менше, ніж за такий самий період 2020 року. Річне валове видобування газу за 2021 рік сягнуло 13,67 млрд м&³3;, із яких на потреби споживачів компанія передала 12,93 млрд м&³3; товарного газу, повідомила 11 січня 2022 року пресслужба компанії.