Щоб повністю інтегруватися в європейський енергоринок, треба привести у відповідність до норм ЄС правила ринку – ексочільниця Міненерго
Щоб провести економічну інтеграцію українського енергетичного ринку в європейський, треба прирівняти правила ринку електроенергії до європейських, а саме рівень цінових обмежень (price cap) на гуртових сегментах ринку. Про це заявила у своєму Facebook колишня очільниця Міністерства енергетики Ольга Буславець.
Вона нагадала, що ENTSO-E ухвалила остаточне рішення про надання повноправного членства українському оператору системи передавання електроенергії "Укренерго". Буславець пояснила, що це фактично завершує процес інтеграції української енергосистеми з Європою. Однак вона додала, що це лише технічний складник інтеграції, а є ще економічна інтеграція в ринок ЄС, і тут Україна має зробити ще досить багато реформ.
"Починаючи від приведення наших правил ринку електроенергії до європейських (а саме рівень цінових обмежень на оптових сегментах ринку), встановлення безперешкодного доступу до міжнародного перетину на експорт-імпорт електроенергії і до встановлення форвардного ринку, із яким щільно пов'язані інструменти торгівлі, які є на ринку електроенергії країн ЄС", – розповіла колишня очільниця Міненерго.
Контекст:
НЕК "Укренерго" набула повноправного членства в європейській мережі операторів системи передавання електроенергії ENTSO-E.
Як пояснили у пресслужбі, цей статус означає, що український оператор зможе голосувати на засіданнях Генеральної асамблеї ENTSO-E, брати участь в ухваленні програми роботи і плану розвитку ENTSO-E, брати участь у правлінні ENTSO-E із правом голосу, буде працювати в комітетах і робочих групах ENTSO-E, брати участь у розробленні мережевих кодексів і регіональних інвестиційних планів.
Чинні цінові обмеження на ринку електроенергії (price cap) заважають імпорту електроенергії, через що Україна не може збільшити потужності для імпорту. Про це у вересні повідомив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький.