Шимків: МВФ виступає за те, щоб із запровадженням податку на виведений капітал загальний дефіцит бюджету не змінився

Шимків заявив, що із запровадженням податку на виведений капітал потрібно буде урізати витрати держбюджету
Фото: president.gov.ua

Щоб запровадити в Україні податок на виведений капітал, потрібно знайти компенсатори втрат держбюджету, сказав заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків.

У Міжнародному валютному фонді заявляють, що українська влада повинна знайти компенсатори втрат державного бюджету внаслідок запровадження податку на виведений капітал (ПВК), щоб загальний дефіцит не змінився, сказав заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків під час брифінгу в Києві, передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

"МВФ виступає за те, що із запровадженням цього податкового нововведення загальний дефіцит бюджету не повинен змінитися, а це означає, що має бути знайдено компенсатори. Це означає скорочення певних видатків державного бюджету", – зазначив він.

За словами Шимківа, Адміністрація Президента очікує від Мінфіну інформації про те, які видатки держбюджету можна зменшити.

4 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів попередньо схвалив проект закону про податок на виведений капітал і подав його на розгляд до Національної ради реформ при президентові. Міністерство фінансів публікувало основні тези документа на своєму сайті.

Пропонували ввести ПВК замість податку на прибуток.

12 березня на зустрічі із підприємцями президент України Петро Порошенко заявив, що поки не буде подавати законопроект до Верховної Ради.

За словами глави держави, "потрібна чесна дискусія з нашими іноземними партнерами та асоціаціями бізнесу".

Шимків заявив, що Порошенко не подав у Раду цей законопроект через позицію МВФ.

У Держфіскальній службі попередили, що через можливе введення податку на виведений капітал держбюджет України може втратити 80 млрд грн.