Шмигаль: Активізуємо програми підтримки бізнесу, за останній тиждень у межах "5–7–9" видано 1,5 млрд грн

Шмигаль повідомив, скільки вже видано кредитів і позик
Фото: kmu.gov.ua
В Україні покращується бізнес-клімат, вважає прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Це випливає з його виступу 23 травня на засіданні Кабінету Міністрів, стенограму опублікував сайт уряду.

"У квітні індекс очікувань ділової активності вперше за півтора року перевищив рівноважний рівень. Це говорить про більш-менш позитивні очікування підприємців – наскільки це можливо в умовах повномасштабної війни. Зі свого боку активізуємо програми підтримки бізнесу", – сказав прем'єр.

За його словами, ідеться про кошти за програмою "Доступні кредити 5–7–9%", безповоротні гранти "єРобота" і "портфельні гарантії".

"У межах "579" за час великої війни було видано 109 млрд грн позик, із яких 1,5 млрд грн – за останній тиждень. За програмою портфельних гарантій лише за квітень було видано позик на майже 4 млрд грн. Завдяки грантам "єРобота" вже створили більше ніж 4 тис. нових бізнесів. Розширили перелік напрямів використання коштів мікрогрантів і започаткували програму грантів для ветеранів", – перерахував Шмигаль.

Контекст:

Програма "Доступні кредити 579%" для малого та середнього бізнесу стартувала в Україні в лютому 2020 року. Її реалізує Фонд розвитку підприємництва. У Міністерстві фінансів повідомляли, що програма передбачає створення умов для здешевлення й доступності кредитів через компенсацію відсоткової ставки до рівня 5%, 7% і 9% річних за кредитами в національній валюті, а також надання часткових гарантій.

17 березня 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив про спрощення умов ведення бізнесу. "Будь-який бізнес зможе отримати кредит під 0%. На час воєнного стану плюс один місяць після війни. Далі буде мінімальна ставка – 5%. Загальний обсяг кредиту може бути до 60 млн грн. Щоб було ширше коло бізнесів, які зможуть скористатися нашою програмою", – сказав він.

30 березня 2023 року Кабмін дозволив бізнесу з територій імовірних бойових дій і деокупованих територій брати участь у цій програмі кредитування.

Проєкт "єРобота" стартував 21 червня 2022 року, він передбачає шість програм. Перша – гранти для відкриття нового бізнесу. Друга і третя стосуються аграрної сфери, повідомляли на сайті Кабміну. Четверта програма – це грант на перероблювальне підприємство. Ще два гранти видають за стартап у сфері технологій або на оплату IT-навчання.