Сьогодні набув чинності закон про приватизацію
Згідно із законом, у приватизації українських підприємств не може брати участі держава-агресор.
Закон про приватизацію набув чинності 7 березня, через день після публікації в офіційному виданні Верховної Ради "Голос України".
18 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №7066 "Про приватизацію державного майна". 2 березня його підписав президент України Петро Порошенко.
Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи – об'єкти великої і малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
Згідно із законом, у приватизації українських підприємств не може брати участі держава-агресор.
У квітні 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що уряд має намір продати 3,5 тис. державних підприємств.
У Фонді держмайна стверджували, що в разі ухвалення законопроекту про приватизацію строки підготовки об'єктів до приватизації скорочують удвічі: для об'єктів великої приватизації – із двох років до одного року, малої приватизації – з одного року до півроку.
У проекті держбюджету на 2017 рік доходи від приватизації заплановано на рівні 17,1 млрд грн.
Через брак попиту на об'єкти державної власності план надходжень до держбюджету коштом приватизації недовиконали на 13,725 млрд грн, повідомили у Кабміні.
У держбюджеті-2018 доходи від приватизації передбачено на рівні 21,3 млрд грн.