Гройман: Реформи дають можливість Україні перейти до стійкого зростання
Кабміну вдалося реалізувати чотири із п'яти запланованих реформ, заявив глава уряду Володимир Гройсман.
Проведені в Україні реформи дадуть змогу поліпшити якість життя громадян і забезпечити стійке економічне зростання. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на конференції з питань реформ в Україні, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Ми поки не змогли реалізувати амбітний план, який би дав можливість забезпечити сьогодні стійке швидке зростання, яке відповідає інтересам і можливостям України, і конвертувати це в якість життя українців. Ми не просто так проводимо секторальні реформи... Ми будуємо нову Україну", – розповів він.
Прем'єр зазначив, що у 2014 році Україна мала практично нульові резерви на тлі 20% падіння економіки. І уряд планував провести реформу системи освіти та охорони здоров'я, пенсійну реформу, приватизацію та земельну реформу.
"Перед нами стоять не тільки загрози і виклики. Перед нами стоїть шалений популізм, який може перетворювати на негатив будь-яку ініціативу. Однак реформи дають можливість Україні перейти до стійкого зростання. Із п'яти запланованих пріоритетів чотири нашому уряду спільно з парламентом удалося реалізувати. Ми змінили пенсійну систему. Від цього року пенсійна система працюватиме так, щоб відновити справедливість стосовно пенсіонерів. Ми змінили систему освіти та охорони здоров'я", – розповів він.
За словами Гройсмана, завдяки реформам відкрилася можливість будівництва нової системи освіти та охорони здоров'я.
"Це дасть зовсім іншу якість життя українських громадян. Ми цього року ухвалили закон, який має викорінити будь-яку корупцію в секторі державних компаній. Новий сучасний прозорий закон про приватизацію дасть можливість забезпечити прозорість і конкурентність процесу приватизації. А інвесторам дасть захист, зокрема в англійському суді. Це дає нам можливість наближатися до мети більш швидкого економічного зростання. Ми вісім кварталів поспіль маємо економічне зростання", – підкреслив він.
За оцінкою радника юридичної фірми ILF Ірини Селіванової, закон "Про приватизацію державного майна", ухвалений Верховною Радою 18 січня цього року, спростить приватизацію комунальної власності і чіткіше сформулює цілі приватизації. Головною зміною до закону юрист назвала можливість розглядати спори, пов'язані з приватизацією, в іноземному суді і на підставі закордонного законодавства.