"Спека сприяє зростанню споживання". Компанія "Укренерго" закликала українців після 16.00 економити електрику
"Після помірної температури на вихідних і у понеділок спека знову сприяє зростанню споживання. Вечірній максимум споживання вчора о 21.00 був дещо вищим, ніж у вечір понеділка. [...] Загальний графік споживання по країні вказує на недостатність заходів з економії електроенергії", – ідеться в повідомленні.
У компанії подякували тим, хто вже економить у вечірні години, але попередили, що "зі зростанням спеки зростає і навантаження на енергосистему".
"З 16.00 до 23.00 щодня охолоджуйте приміщення, виставляючи температуру кондиціонерів не нижче 23 °C; вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі; переносьте користування електроприладами на ранкові, денні або нічні години доби; вимикайте світло, якщо виходите з приміщення", – закликали в "Укренерго".
Там пояснили, що обмеження електропостачання на сьогодні не прогнозують, але зменшення споживання електроенергії у вечірні години потрібне для зниження навантаження на енергосистему й полегшення її балансування.
"Із 17.00 до 23.00 передбачений імпорт електроенергії зі Словаччини з максимальною потужністю близько 300 МВт. Експорт відсутній", – наголосили в "Укренерго".
Контекст:
З вересня 2022 року російські окупанти випустили по енергетичних об'єктах України понад 1200 ракет і дронів, приблизно 250 із них влучили в ціль. Через обстріли у країні вводили тимчасові вимкнення світла, які в окремих випадках тривали кілька діб. Масові ракетні обстріли вразили теплову генерацію й електричні підстанції, Україна зазнавала дефіциту потужності й увесь осінньо-зимовий період намагалася стабілізувати енергосистему.
12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.
Щоб пережити літо без вимкнень, Україні може знадобитися імпорт електроенергії з Європи, зазначав голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький 4 травня. "Укренерго" відновила функціонал приблизно 70% об'єктів, пошкоджених через російські обстріли, проінформував голова НЕК 29 травня.
За словами Кудрицького, дефіцит електроенергії буде в енергосистемі України протягом літніх місяців, а також наступної зими, але "це не означає аварійних вимкнень".